امروز : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/07 - 12:58 ذخیره فایل ارسال به دوستان
 حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر:

همه شهروندان ایرانی باید از مواهب حج بهره ببرند/ وحدت، تنها راه نجات از فتنه دشمنان است

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در دیدار با اعضای مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه در ارائه خدمات به زائران هیچ تفاوتی میان حجاج اهل تسنن و تشیع قایل نبوده ایم ، اظهار داشت: وظیفه شرعی و اخلاقی خود می دانیم که همه شهروندان ایران از مواهب حج بهره ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر که در مکه مکرمه در جمع مدیر، شورای افتاء و نیروهای فرهنگی و کارشناسان مدیریت اهل سنت بعثه سخن می‌گفت، با اشاره به اینکه فرصت حج به صورت یکسان در اختیار همه زائران قرار می گیرد، افزود: در تقسیم کاروان ها، برنامه ریزی ها و تخصیص سهمیه ها هیچ تفاوتی میان کاروان های اهل سنت و اهل تشیع قایل نیستیم.

رویکرد بعثه مقام معظم رهبری تکیه بر تقریب است

وی رویکرد بعثه مقام معظم رهبری را تکیه بر تقریب دانست و گفت: وحدت تنها راهی است که می تواند ما را از فتنه ها نجات دهد و به هم نزدیک و راه پیشرفت را باز کند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه نگرش و بینش سیاسی خوب اهل سنت ایران، کشور ما را از دیگر کشورها متمایز کرده است، افزود: در سوریه، عراق، لیبی، افغانستان و غیره مدعیان دفاع از اهل سنت مشکلات بسیاری را برای جهان اسلام به وجود آورده و بیشترین لطمه را به اهل سنت وارد کردند، اما اهل سنت ایران با درک شرایط با تمام وجود از نظام و رهبری دفاع می کنند تا این فتنه وارد کشور نشود.

نماینده ولی فقیه در ادامه سخنان خود بر لزوم تقویت سطح معلومات روحانیون اهل سنت در خصوص مسایل حج تاکید کرد و گفت: باید با استفاده از ابزار و امکانات روز بحث های تاریخی، فقهی، عقیدتی و غیره برای روحانیون اهل سنت ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف حج ایجاد تحول روحی و اخلاقی در انسان ها است، افزود: با طرح مباحث و استفاده از شیوه‌های رفتاری مناسب باید این تحول را در زائر ایجاد کنیم تا وقتی حاجی به کشور باز می گردد، انسانی باشد که با دین آشنا و رفتارهایش اسلامی شده است.

وی خواستار استفاده از راهکارهای مناسب برای ارائه مهارت های زندگی و نکات درس آموز حج به زائران شد و اضافه کرد: حج می‌تواند یک چشمه جاری و ساری و تاثیرگذار در راستای تقویت پیوند اخوت و دینی در کشور باشد.

نماینده ولی فقیه ارتباط علمای اهل سنت کشورمان با مجامع اهل سنت عربستان در سفر حج را در برطرف کردن ذهنیت های غلط طرف مقابل موثر دانست و تصریح کرد: پیوند اهل سنت ایران و جهان خارج مهم است و حضور در مجامع و همایش های مختلف، در تالیف قلوب و اصلاح ذهنیت های کشورهای دیگر نقش دارد.

سرپرست حجاج ایرانی به حاضران توصیه کرد که تجربیات خود را در حوزه حج ثبت کنند و بحث های هم اندیشی را در ایران با برگزاری همایش در استان های مختلف و فراخوان مقاله ادامه دهند.

وی افزود: امسال شاهد انس و الفت بیشتر شیعه و سنی در کنار هم در برخی هتل ها بودیم و این باهم بودن می تواند شیطنت‌های دشمن بری تفرقه افکنی را خنثی کند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه حج امسال تاکنون خوب و روان پیش رفته است ، تصریح کرد: همه زائران این احساس را دارند که با عزت به حج آمدند و راحت مناسک خود را به جای آوردند و الان هم با حفظ کرامت و با سلامتی در حال بازگشت به کشورند.

تشرف ۱۵ هزار اهل سنت به حج تمتع ۹۶

برپایه این گزارش در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام اکبری مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری از برنامه های این مدیریت در طول ایام حج گزارش داد و گفت: در حج امسال نزدیک به ۱۵ هزار اهل سنت در قالب ۱۰۷ کاروان به سرزمین وحی مشرف شدند و همه از خدمات ارائه شده رضایت دارند.

مولوی اسحاق مدنی عضو شورای افتاء اهل سنت نیز در سخنانی برگزاری عزتمندانه حج امسال در سایه هدایت و برنامه ریزی مطلوب را موجب سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: زائران اهل سنت قدردان تلاش های صورت گرفته برای راه اندازی حج امسال هستند و بارها درخواست داشتند که این مطلب منعکس شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين