امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/07 - 13:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان
متکی:

عربستان باید پرداخت دیه شهدای حج ۹۴ را سرعت بخشد

به گزارش بابل نوین، مراسم بزرگداشت شهدای فاجعه منا با حضور حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از خانواده‌های شهدای منا و زائران ایرانی روز گذشته درمکه مکرمه برگزار شد.

در این مراسم که ده‌ها تن از بازماندگان و بستگان شهدای فاجعه منا نیز حضور داشتند پس از ذکر مصیبت و مدیحه سرایی و نوحه خوانی در بزرگداشت شهدای فاجعه رمی جمرات در سال ۹۴، حاضران با قرائت فاتحه یاد شهدای این فاجعه دلخراش را گرامی داشتند.

سخنران این مراسم منوچهر متکی معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بود که با اشاره به قاعده قتیل الزحام گفت: دو سال از فاجعه منا و حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام می‌گذرد و عربستان باید پرداخت دیه شهدای این دو حادثه دلخراش را سرعت بخشد.

وی افزود: امیدواریم مسئولان عربستان به ویژه مسئولان حج این کشور با توجه به رسالتی که برعهده دارند پایان بررسی پرونده فاجعه منا را اعلام و به مسئولیت خود در قبال خانواده‌ها عمل کنند.

معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سخنان خود به حضور نزدیک به ۳ میلیون مسلمان از کشور‌های مختلف جهان در مراسم حج امسال اشاره کرد و با بیان اینکه حج این فرصت را به وجود می‌آورد تا ارتباطات مسلمانان تسهیل شود، اظهار داشت: امت اسلامی با استفاده از این فرصت طلایی می‌تواند درباره مشکلات مسلمانان و نقشه‌های دشمنان علیه جهان اسلام مشورت و تبادل نظر کند و راهکار مناسب را بیاندیشد.

وی در پایان ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های شهدای فاجعه منا، از خدواند متعال برای بازماندگان صبر و بردباری مسئلت کرد.

براساس این گزارش، در پایان سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت به میان خانواده‌های شهدای منا که در این مراسم حضور داشتند رفته و از نزدیک با آنان گفتگو کردند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين