امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/07 - 18:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سازمان ملل: فاجعه انسانی میانمار رو به افزایش است

به گزارش بابل نوین، سازمان ملل تعداد مسلمانانی که از فاجعه انسانی روهینگیا به بنگلادش پناه برده اند سیصد هزار نفر اعلام کرده و خواستار ارسال فوری غذا و دارو به پناه جویان شد.

‘دیپایان باتاچاریا’ سخنگوی برنامه غذای سازمان ملل گفت: مقام های سازمان ملل برآورد تعداد پناه جویان مسلمان میانمار یا بنگلادش را از ۱۲۰ هزار نفر به سیصد هزار نفر افزایش داده و با توجه به گسترش موج انسانی پناه جو خواستار کمک های فوری بین المللی برای تامین غذا و دارو شدند.

برآورد اولیه از تعداد پناه جویانی که در ۱۲روز گذشته از طریق منطقه مرزی کاکس بازار به بنگلادش رسیده اند، به ۱۴۶ هزار نفر رسیده است.

باتاچاریا گفت: پناه جویانی که از میانمار به بنگلادش می رسند از فقر تغذیه رنج می برند و در طول یک ماه گذشته به غذای کافی دسترسی نداشته اند.

افزایش پناه جویان که بیشترشان بیمار و یا زخمی هستند باعث کاهش منابع غذا و داروی سازمان های امدادرسان و حتی دولت بنگلادش شده و از جامعه جهانی خواستار ارسال کمک های فوری غذا و دارو و آب آشامیدنی سالم شده اند.

باتاچاریا گفت : پناه جویان به وسیله قایق و یا چندین نقطه زمینی مرزی وارد بنگلادش می شوند.
یک مقام دیگر سازمان ملل گفت: این برآوردها دقیق نیست و با توجه به ادامه خشونت توسط ارتش میانمار علیه مسلمانان این کشور اینکه آرتش به پاکسازی منطقه مسلمان نشین ادامه می دهد ابعاد این فاجعه انسانی هر لحظه بیشتر می شود.

دست کم ۴۰۰ نفر در خشونت های آرتش علیه مسلمانان این کشور کشته شدند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل با ارسال نامه ای به شورای امنیت نسبت به فاجعه انسانی میانمار ابراز نگرانی کرد و از آرتش این کشور خواست به خشونت ها پایان دهد.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين