امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/08 - 15:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

باید جلوه غدیر در دیار علویان انعکاس پیدا کند/شیعه تکلیف دارد که منادی غدیر باشد

امام‌جمعه بابل گفت: مازندران دیار علویان است، باید جلوه غدیر در دیار علوی انعکاس پیدا کند و هر شیعه در ارتباط با غدیر تکلیف دارد که منادی این واقعه باشد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز سیاسی عبادی جمعه بابل با تبریک عید غدیر اظهار کرد: تکلیف ما در ارتباط با غدیر بسیار مهم و در جهت امر خداوند متعال است، جریان غدیر با همه عظمت با دو خطر انحراف و فراموش شدن رو به رو است.

وی افزود: با این که بسیاری از علمای اهل سنت غدیر را قبول دارند اما متاسفانه جمله “من کنت مولا و هذه علی مولا” پیامبر اسلام را بد معنا می‌کنند، بسیاری از علمای شیعه به این شبهه انحراف پاسخ دادند و نگذاشتند تا این انحراف بی‌پاسخ بماند.

این مقام مسئول ادامه داد: برخی افراد در طول تاریخ با بی‌اعتنایی به صورت تعمدی از ماجرای غدیر گذشتند تا جامعه آن را فراموش کند، هر شیعه در ارتباط با غدیر تکلیف دارد که منادی این واقعه باشد.

امام جمعه بابل تصریح کرد: هر کسی به اندازه حتی یک پرچم زدن در احیای جشن غدیر تلاش کندو نگذارید جریان غدیر به فراموشی سپرده شود.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: هر بازاری در سردرب مغازه خود یک پرچم گرامیداشت عید غدیر را نصب کند، مازندران دیار علویان است و باید جلوه غدیر در دیار علوی انعکاس پیدا کند.

وی افزود: همه جای دارالمومنین بابل باید فریاد و نام امیرالمومنان و جمله بلند “من کنت مولا و هذا علی مولا” جلوه‌گر شود، غدیر مدیون امیرالمومنین است.

خطیب جمعه بابل با اشاره به واقعه ۱۷ شهریور خاطرنشان کرد: یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور و میدان شهدا را در آن قیام گرامی می‌دارم.

وی با اشاره به جنایات ناجوانمردانه در کشور میانمار اظهار کرد: حادثه و مصیبت سنگینی که در کشور میانمار نسبت به مسلمانان روا می‌شود مصیبت بزرگی است و جنایتی که صورت می‌گیرد که کم‌نظیر است.

روحانی ادامه داد: بودایی‌ها که مدعی مهر و محبت هستند و هیچ مسلمان منطقه میانمار که قبلا برمه نامیده می‌شد حق داشتن شناسنامه و حق اشتغال ندارند و سخت‌ترین شرایط مذهبی بر آنان روا می‌شد و امروز شاهدیم سخت‌ترین اعمال را علیه مسلمانان انجام می‌دادند تا اینکه این جنایت کم‌نظیر و نسل‌کشی را به راه انداختند.

امام جمعه بابل تصریح کرد: مصیبت مسلمانان میانمار قلب بشریت را جریحه‌دار می‌کند و فریاد ندای دفاع از مظلومین از مسلمانان را همه باید فریاد بزند و از آن‌ها دفاع کند.

وی در پایان گفت: حرکت ارزشمندی که در تجلیل از عالم خدوم و مجاهد انقلابی حجت‌الاسلام محمدهادی یزدانی که تا آخرین لحظه توان برای انقلاب و اسلام جانفشانی کرد انجام شد جای تقدیر دارد که ان‌شاالله این‌گونه برنامه‌ها برای افراد تاثیرگذار و خدوم همچنان صورت گیرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين