امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/08 - 15:59 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابلکنار:

تفکر غدیر به آمریکا می‌گوید هیچ غلطی نمی‌تواند بکند/از جایزه صلح نوبل خون می‌چکد

امام‌جمعه بابلکنار گفت: خط، جریان و تفکر غدیر به آمریکا می‌گوید هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، رهبری غدیر کاخ ندارد در کعبه متولد و در حال نماز در خانه خدا شهید می‌شود.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بابلکنار با اشاره به عید غدیر اظهار کرد: غدیر به منزله قلب و نبض بشریت عالم است، که به پهنای همه تاریخ از ابتدای خلقت و تا آخر عمر بشر گستردگی دارد و پیام آن ولایت و امامت است که ثمره و محصول مجاهدت همه انبیاء از آدم تا خاتم(ص) بود.

وی افزود: آنان که در غدیرخم بودند آلزایمر نگرفتند فقط چون منافعشان با حجت خدا در تضاد بود راهشان جدا شد، مثل کسانی که حرف‌های اول انقلاب و الانشان فرق دارد!

این مقام مسئول ادامه داد: حضرت موسی برای غیبت کوتاه مدت حاضر نمی‌شود تا آنان را بدون رهبر از سوی خود قرار دهد در حالی که هنوز دولت و حکومتی را همچون پیامبر(ص) شکل نداده است، حال چگونه می‌توان پذیرفت پیامبر اکرم(ص) که حکومت مدینه را تشکیل داد و آن را تا حجاز، نجد و یمن گسترش داده برای غیبت دائمی خود حاضر نشده است کسی را جانشین قرار دهد.

امام جمعه بابلکنار تصریح کرد: خط، جریان و تفکر غدیر به آمریکا می‌گوید هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، رهبری غدیر کاخ ندارد در کعبه متولد و در حال نماز و در خانه خدا شهید می‌شود.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به حماسه شهید حججی گفت: تلاش کردند به خاطر رضایت نهادهای بین‌المللی و اجرای سند ۲۰۳۰، شهید فهمیده، شهید نواب صفوی و غیره را از ذهن جوانان و نوجوانان‌ها پاک کنند اما خدا شهید حججی را در ذهن‌ها زنده کرد.

وی افزود: متأسفانه در جامعه افراد برای سگ‌کشی تابلوی “من همان سگ هستم” دست می‌گیرند اما آیا در برابر نسل کشی مردم یمن، جنایت علیه مسلمانان مظلوم میانمار باید سکوتی مرگبار اختیار کرد!

خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد: اینکه حکومت میانمار به نسل‌کشی مسلمانان می‌پردازد فاجعه‌ای بس بزرگ است و این‌که سازمان‌های جهانی ساکتند فاجعه‌ای بزرگتر و طرفداران چنین حکومتی برنده صلح نوبل جهانی می‌شود بدترین فاجعه است، از جایزه صلح نوبل خون می‌چکد.

بابائیان ادامه داد: هولوکاست واقعی در میانمار در حال وقوع است آنجا که هر روز مردان، زنان و کودکان بی‌گناه را به آتش می‌کشند فقط به جرم مسلمان بودن.

وی با اشاره به درخواست‌های عجیب طرف‌های مذاکره کننده با ایران درامور بین‌الملل اظهار کرد: آمریکا و وابستگان به آن‌ها باید آرزوی بازدید از مراکز نظامی ایران را به گور ببرد.

امام جمعه بابلکنار افزود: مسئولین مذاکره‌کننده پاسخ دهند اگر برجام کاملاً به نفع آمریکا نبود چرا وزیر سابق انرژی هسته‌ای آمریکا اعلام می‌کند برای جلوگیری از پیشرفت‌های هسته‌ای کره شمالی، آمریکا باید از طریق مدل مذاکره با ایران، کره شمالی را خلع سلاح کند.

حجت‌الاسلام بابائیان با نکوهش از وضعیت حقوق‌بگیران نجومی در پایان گفت: متأسفانه صاحبان حقوق‌های نجومی با مساعدت دولت به راحتی تبرئه می‌شوند و پست بالاتر به آن‌ها داده می‌شود، اما در کشوری مثل کره‌جنوبی رییس جمهورش را به خاطر سوء استفاده دوستش از خزانه دولت پایین می‌کشند ولی در کشور ما غارت‌کنندگان بیت‌المال را ارتقاء می‌دهند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين