امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/08 - 16:33 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه گتاب:

۱۷ شهریور یادآور خاطرات تلخ اما پرمغز است/ نباید حافظه تاریخی ملت تضعیف شود

امام‌جمعه گتاب گفت: ماه شهریور به ویژه 17 شهریور یادآور خاطراتی تلخ اما پرمغز است،این روز باید در حافظه و تاریخ ملت ایران به ویژه جوانان ما همواره زنده بماند.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب با اشاره به فرارسیدن عید غدیرخم اظهار کرد: تنها با اعتقاد و باور به ولایت امیرالمونین است که بادها و سیل شبهات و فتنه‌ها مارا از پا نمی‌اندازد.

وی افزود: افرادی بودند که در دستگاه امام‌حسین خدمت می‌کردند اما به خاطر عدم بصیرت  و ایمان به ولایت اعتقاداتشان را از دست دادند.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز روزی نیست که ما برای نیافتن جواب شبهات بگوییم معذوریم بلکه با پیشرفت تکنولوژی و وجود گروه‌ها و کانال‌های  موردتایید و مختلف زیر نظر مراجع و علما در کمترین زمان می‌توانیم شبهات خود را رفع کنیم.

امام جمعه گتاب تصریح کرد:  ما وظیفه داریم بدانیم در تاریخ اسلام چه گذشت، به قول علما اصلا ما باید یک دور سنی و سپس با مطالعات و تحقیق شیعه شویم، این سخن به معنی اعتقاد با آگاهی است که خود را از روایات و احادیث بی‌نیاز ندانیم، اگر آگاه نباشیم شبهات ما را احاطه می‌کند و در ماه محرم حتی به لباس سیاه و غذای نذری هم ایراد می‌گیرند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفت: در جستجوی حقیقت به تاریخ، نقل و عقل نیازمندیم، هرسه برابر و منطبق باهم هستند و ولایت امیرالمونین را ثابت می‌کنند، باید بدانیم پیامبر اکرم در آخرین سال‌های عمر خویش چه پیام مهمی برای مردم داشتند، یکی از مهم‌ترین منابع برای اگاهی شیعه و سنی کتاب الغدیر است.

وی افزود: باید این شبهاتی که در خصوص حج و اسلام مطرح می‌کنند را رفع کنیم و بدانیم در اسلام علاوه بر حج و زیارت بر کمک بر فقرا، شادی و تفریح نیز تاکید شده است و هر چیز در جای خود واجب و مورد تاکید است و نادیده گرفتن یکی از ارکان دین موجب تضعیف اعتقادات و ایمان می‌شود.

خطیب جمعه گتاب با گرمیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور تاکید کرد: روز ۱۷ شهریور یادآور خاطراتی تلخ اما پرمغز است،این روز باید در حافظه و تاریخ ملت ایران به ویژه جوانان ما  همواره زنده بماند، رهبر معظم انقلاب نیز همیشه تاکید دارند که نباید کینه شیطان و شیطان‌صفتان را فراموش کنیم، ایشان بیان داشتند که نباید به این روزها به دید اتفاقی که روی داد و گذشت بنگریم بلکه باید  بغض و کینه نسبت به دشمنان خود را حفظ و تقویت کنیم تا اسیر شبهات آنان نشویم.

این مقام مسئول ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه‌ای دارند که باید این رویدادهای مهم را به درستی به جوانان منتقل کنیم، وقتی جوانان ما درک درستی از وقایعی چون ۱۷ شهریور نداشته باشند و نتوانند تحلیل کنند دچار اشتباه خواهند شد و ورق برخواهد گشت.

تقی‌پور افزود: اینکه می‌گوییم  نباید غدیر فراموش شود، نباید نام شهیدانی چون حسین فهمیده از کتاب‌های درسی حذف کنند و  سندی چون ۲۰۳۰ مورد تایید قرار نگیرد  و مورد انواع تهمت‌ها و سیاسی‌بازی ها قرار گرفتیم بدین جهت است که مقام‌ معظم رهبری بیان‌ می‌دارند که نباید حافظه تاریخی ملت تضعیف شود.

وی تصریح کرد: جوانان ما در برابر دشمن توان ایستادگی و مقابله داشته باشند و بدانند مدیون چه کسانی هستیم از این‌رو ما موظفیم در خطبه‌ها از حقایق تاریخی بگوییم و خاطرات را مرور کنیم و انقلابی‌ها نیز به جای مچ‌گیری دست‌گیری کنند تا با وحدت مشکلات را حل کنیم.

امام جمعه گتاب اظهار کرد: کم‌حوصلگی کردن در برابر سخنان و توصیه‌های مقام معظ رهبری مشکل مسئولان ماست، ما باید مواظب باشیم که سخنان ایشان را زیرپا نگذاریم.

وی  با محکوم کردن جنایات دولت میانمار ادامه داد: صدها زن، مرد و کودک بی‌پناه مورد ظلم قرار گرفتند و مدعیان حقوق بشر تنها یک خط هم  برایشان ننوشتند بلکه با موضع‌گیری‌های ملت ایران کشورهایی چون ترکیه نیز به پا خواستند و به کمک رفتند.

تقی‌پور در پایان گفت: ملت آزادی‌خواه و مومن بداند که نباید از کشورهای زورگو و مدعی حقوق بشر که در خقیقت جنایتکار هستند ترسی به دل راه بدهیم و برای دفاع از این ملت مظلوم از هیچ کار یدریغ نکنیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين