امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/08 - 18:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران :

فاجعه سرخ گریبانگیر جنگل های غرب و شرق مازندران +تصاویر

بدلیل افزایش دما در مازندران و وزش باد گرم بخشی از مناطق جنگلی بخش یانه سر بهشهر، پناهگاه حیات وحش میانکاله، البرز مرکزی و جنگلهای سه هزار تنکابن در آتش سوخت.

به گزارش بابل نوین، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران اعلام کرد، آتش سوزی در منطقه جنگلی روستای عبدالهی بخش یانه سر بهشهر از ساعت ۱۶ دیروز آغاز شد و با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست بهشهر و با کمک جوامع محلی مهار کامل آتش ساعت ۱۹ به پایان رسیدکه وسعت آتش سوزی به ۲۰۰۰ مترمربع برآورد شد.

فاجعه سرخ گریبانگیر جنگل های غرب و شرق مازندران

آتش سوزی در منطقه یولاف پناهگاه حیات وحش میانکاله در ساعت ۲ بامداد  رخ داد، در حالیکه ماموران در حال گشت زنی شبانه بودند، با آتش سوزی در این منطقه مواجه شدند که پس از ۴ ساعت تلاش، سرانجام آتش در ساعت ۶ صبح بطور کامل مهار شد.

وسعت این آتش‌سوزی حدود ۵۰۰۰ مترمربع برآورد شده که ۹۰ درصد آن دارای گونه سازیل و تمشک و ۱۰ درصد آن نیز انار بوده است. علت آتش سوزی نیز در دست بررسی است.

فاجعه سرخ گریبانگیر جنگل های غرب و شرق مازندران

منطقه جنگلی سه هزار تنکابن نیز در ارتفاع ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ متر (منطقه کسم) نیز در ساعت ۱۶ دیروز دچار حریق شد که با تلاش نیرو‌های منابع طبیعی و محیط زیست و شروع بارش باران در منطقه، آتش سوزی در ساعت ۲۱ بطور کامل مهار شد.

براساس این گزارش وسعت آتش سوزی حدود ۲۰۰۰ مترمربع برآورد شده که بیشتر خاک برگ و بستر زمین بوده است.

فاجعه سرخ گریبانگیر جنگل های غرب و شرق مازندران

در منطقه حفاظت شده البرزمرکزی (منطقه جنگلی ویسر-جمن) از صبح دیروز آتش سوزی آغاز شده که تلاش برای مهار آن همچنان ادامه دارد.

نیرو‌های محیط زیست، منابع طبیعی و جوامع محلی با حضور در منطقه موفق شده اند اطراف محل آتش سوزی را آتشبر بزنند تا از سرایت آتش به دیگر عرصه‌های جنگلی جلوگیری شود، اما بدلیل وزش باد گرم آتش سوزی همچنان ادامه دارد.

فاجعه سرخ گریبانگیر جنگل های غرب و شرق مازندران

بر اساس هماهنگی‌های انجام شده قرار است یک فروند بالگرد با اعزام به این منطقه نسبت به اطفای آتش اقدام کند.

بیشتر پوشش جنگلی این منطقه از گونه راش و بلوط هستند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين