امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/08 - 18:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان
وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی:

تاثیر فزاینده فناوری های نوین و به کارگیری صحیح آن در آموزش پایه، یک ضرورت است

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی تاکید کرد: سوادآموزی ریشه در باورهای مذهبی و ملی ما دارد و سرآغازی است بر تعالی و تکامل انسانی و تابش انوار رحمانی خداوند است به کسانی که از نعمت بزرگ آموزش محروم بوده اند.

به گزارش بابل نوین، وزیرآموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی سوادآموزی، تاثیر فزاینده فناوری‌های نوین و به کارگیری صحیح آن در آموزش پایه را یک ضرورت عنوان کرد. متن پیام سید محمد بطحایی به مناسبت ۱۷ شهریور ۱۳۹۶، ۸ سپتامبر ۲۰۱۷ روز جهانی سوادآموزی به شرح زیر است:

با درود به روان پاک امام راحل (ره) و شهیدان بزرگ ایران اسلامی

و عرض سلام حضور همکاران گرامی

سوادآموزی ریشه در باورهای مذهبی و ملی ما دارد و سرآغازی است بر تعالی و تکامل انسانی و تابش انوار رحمانی خداوند است به کسانی که از نعمت بزرگ آموزش محروم بوده اند.

تعیین این روز بزرگ در تقویم جامعه جهانی و گرامیداشت آن، نمونه‌ای از اراده جهانی در مبارزه و مقابله هوشمندانه با مهم‌ترین مصداق جهل و نادانی، یعنی بی سوادی است و نام‌گذاری روز جهانی سوادآموزی در سال جدید به نام «سوادآموزی در دنیای دیجیتال» تأکید بر ضرورت استفاده صحیح از فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش پایه و نشانگر تأثیر فزاینده فناوری‌های نوین در سبک یادگیری و تنوع‌بخشی به محیط‌های یادگیری است.

خداوند را سپاس می‌گزارم که امروز در حالی این روز را گرامی می‌داریم که دستاوردهای سوادآموزی در کشورمان متأثر از دستورات مقام معظّم رهبری (مدظله‌العالی)، سند راهبری سوادآموزی، مصوبات دولت و شورای‌عالی پشتیبانی سوادآموزی در زمینه‌های کاهش قدر مطلق بی‌سوادی با افزایش انعطاف‌پذیری و تسهیل دسترسی بی‌سوادان به خدمات آموزشی، راه اندازی مراکز یادگیری محلی، تنوع‌بخشی به محتوای آموزشی و اصلاح رویه‌ها و روندهای آموزشی، بسیار قابل‌توجه و ارزشمند است.

این فرصت را غنیمت می‌شمارم و ضمن تأکید بر ضرورت همکاری همه‌ی بخش‌های آموزش و پرورش، تقویت مشارکت همگانی و توسعه مداخلات مؤثر دانشگاه‌ها و مراکز علمی به ویژه بخش‌های غیردولتی در امر سوادآموزی، از زحمات همکاران عزیز و کارکنان و آموزشیاران خدوم سازمان نهضت سوادآموزی تشکر و قدردانی می‌نمایم و سلامت و توفیق روزافزون از درگاه حق تعالی برای همه تلاشگران عرصه آموزش و پرورش خواستارم./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين