امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/08 - 19:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیانیه جبهه پایداری به مناسبت تقارن ۱۷ شهریور و کشتار وحشیانه مسلمانان مظلوم میانمار

امروز و دقیقا در سالگرد قیام خونین ۱۷ شهریورماه، مردم جهان شاهد کشتار وحشیانه مسلمانان و مردان، زنان و کودکان بی دفاع در کشور میانمار هستند.

به گزارش بابل نوین، این بار نیز، سکوت و همراهی دولت هایی که ادعای حمایت از حقوق بشر آن‌ها گوش عالمیان را کر کرده است، مهر تایید دیگری بر این واقعیت است که مجامع بین المللی و نهادهای به ظاهر حقوق بشری تن‌ها ابزاری برای استمرار سلطه چند کشور بر دیگر کشورهای جهان هستند و هیچ کارکرد واقعی در زمینه دفاع از حقوق انسان‌ها و جلوگیری از ظلم به مردم بی دفاع و بی پناه ندارند.
به نام خدا

الذین أخرجوا من دیارِهم بغیرِ حقٍ إلا أن یَقولوا ربُنا الله و لَولا دَفعُ الله الناسَ بعضَهُم بِبَعضٍ لَهُدِّمت صوامعُ وَ بیعٌ و صلواتٌ و مساجدُ یُذکَر فی‌ها اسمُ اللهِ کثیراً ولینصُرَنّ اللهُ مَن ینصرهُ إنّ الله لقویٌ عزیز (حج/ آیه ۴۰)
همان‌ها که به ناحق از خانه و کاشانه خود بدون هیچ دلیلی اخراج شدند جز این که می‌گفتند پروردگار ما الله است و اگر خداوند بعضی از آن‌ها را بوسیله بعضی دیگر دفع نکند دیر‌ها و صومعه‌ها و معابد یهود و نصاری و مساجدی که نام خدا در آن بسیار برده می‌شود ویران می‌گردد و خداوند کسانی را که او را یاری کنند، یاری می‌کند. خداوند قوی وشکست ناپذیر است.
دقیقا ۳۹ سال قبل در چنین روزی قیام مردم در ۱۷ شهریور ۵۷ و به خاک و خون کشیدن آن‌ها توسط رژیم طاغوت رقم خورد. سه نکته در آن حادثه تلخ که زمینه ساز اصلی انقلاب اسلامی شکوهمند اسلامی در بهمن ماه همان سال شد، قابل توجه می‌باشد.
اول حضور پرشکوه مردم مسلمان برای اقامه عدالت، استقلال، آزادی و حدود دینی و شرعی در کشور. دوم، خباثت، رذالت، وحشی گری و بدطینتی رژیم پهلوی و سوم، حمایت کشورهای غربی و در رأس آن‌ها دولت جهان خوار ایالت متحده امریکا از این قتل عام مردم ایران.
مردم ایران در آن روز‌ها برای رقم زدن سرنوشت خویش و با تمسک به اصل آزادی همه ملل‌های جهان در تصمیم گیری و ساختن آینده خود، قیام کرده بودند و خواستار برکناری سایه شوم دیکتاتوری از سر خود بودند. اما، دستگاه ظالم شاهنشاهی در ۱۷ شهریور آن‌ها را به خاک و خون کشید و پس از این اقدام، دولت وقت امریکا حمایت مجدد خود را از سلطنت شاهنشاهی اعلام و راه پیمایی مسالمت آمیز مردم برای تعیین سرنوشت خویش را ایجاد بی نظمی و آشوب خطاب کرد. مجامع به اصطلاح حقوق بشری و بین المللی با سکوت خود از این فاجعه انسانی حمایت و با آن همراهی کردند.
امروز و دقیقا در سالگرد قیام خونین ۱۷ شهریورماه، مردم جهان شاهد کشتار وحشیانه مسلمانان و مردان، زنان و کودکان بی دفاع در کشور میانمار هستند. این بار نیز، سکوت و همراهی دولت هایی که ادعای حمایت از حقوق بشر آن‌ها گوش عالمیان را کر کرده است، مهر تایید دیگری بر این واقعیت است که مجامع بین المللی و نهادهای به ظاهر حقوق بشری تن‌ها ابزاری برای استمرار سلطه چند کشور، بر دیگر کشورهای جهان هستند و هیچ کارکرد واقعی در زمینه دفاع از حقوق انسان‌ها و جلوگیری از ظلم به مردم بی دفاع و بی پناه ندارند.
نسل کشی، زنده سوزاندن انسان ها، مثله کردن اجساد کشته شدگان، آتش زدن خانه‌ها و آواره کردن مسلمانان روهینگیا، تن‌ها بخشی از جنایت‌های بی سابقه دولتمردان میانمار در حق مردمان آن سرزمین است. اما متاسفانه اندک اعتراضی از سوی دولت هایی که حتی در ظاهر حامی حقوق حیوانات نیز هستند و برای زیرگرفته شدن یک سگ توسط خودرو، اظهار تاسف کرده و ضارب را مجازات می‌کنند، هیچ واکنشی در برابر این رفتار غیر انسانی از خود نشان نمی‌دهند.
جبهه پایداری انقلاب اسلامی به عنوان جزیی از آحاد ملت انقلابی ایران، و به تأسی از معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره)، حمایت از مظلومان در سراسر جهان را وظیفه خود می‌داند و اقدامات رخ داده در میانمار را محکوم کرده و از دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهد که هر چه سریعتر صدای اعتراض ملت ایران را به گوش دیگر کشور‌ها و نهادهای بین المللی که باید حامی حقوق بشر باشند، برساند. انتظار جامعه ایران، از وزارت امور خارجه این است که به عنوان دستگاه دیپلماسی ام القری جهان اسلام، پیشتاز دفاع از مردم مظلوم میانمار و کشورهای دیگری، چون یمن و بحرین باشد.
همچنین انتظار می‌رود ملت‌های مسلمان منطقه و علمای جهان اسلام نسبت به این جنایت‌ها در حق مسلمانان سکوت نکرده و وظیفه خود را بدرستی برای احقاق حقوق آن‌ها انجام دهند چرا که آموزه‌های دینی و سرنوشت تاریخی ملت‌ها به ما ثابت می‌کند که سکوت در برابر ظلم، ساکتین را گرفتار ظلم خواهد کرد.

والسلام علی من إتبع الهدی
جبهه پایداری انقلاب اسلامی

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين