امروز : چهارشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۱:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

غفلت از واقعه غدیر و امر ولایت موجب گرفتاری مسلمانان شد/ واقعه غدیر باید مانند روز عاشورا جهانی شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: غفلت از امر ولایت فقیه و عدم تبعیت از ولی مسلمین است که موجب می‌شود امروز شاهد اتفاقات و جنایتی چون نسل‌کشی مسلمانان مظلوم میانمار باشیم.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی مازندران ضمن تبریک عید غدیرخم درگفت‌و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: عید غدیرخم موهبتی از جانب خداست که جایگاه والای ولایت را می‌رساند که خداوند و اهل‌بیت نیز بر این موهبت سرمایه‌گذاری کردند.

وی افزود: اثرات ولایت‌فقیه به عنوان شعاعی از ولایت امیرالمونین و امامان معصوم ثمراتی را در جوامع خواهد داشت، وجود و محوریت ولایت‌فقیه که مردم نیز دور آن باشند به گونه‌ای است که اگر تمام دنیا هم در مقابلش بایستد آن ولایت پیروز خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: آنچه همه مسلمانان باید به آن توجه کنند این است که آنچه بعد از ارتحال پیامبر موجب انحراف شد اسلام منهای ولایت بود و منفعت‌طلبان با تمام توان تلاش کردند تا اهل‌بیت را به انزوا بکشانند.

این مقام مسئول تصریح کرد: این افراد با ترفندهایی به ظاهر زیبا مردم را فریب دادند، هم خواص در آن زمان به وظیفه خود عمل نکردند و هم مردم آگاهی و بصیرت کافی برای شناخت حق از باطل را نداشتند.

حجت‌الاسلام شکریان با اشاره به نسل‌کشی مسلمانان در میانمار گفت: غفلت از امر ولایت فقیه و عدم تبعیت از ولی مسلمین است که موجب می‌شود امروز شاهد اتفاقات و جنایتی چون نسل‌کشی مسلمانان مظلوم میانمار باشیم.

وی افزود: راه حل مشکلات اتحاد همه مسلمانان و پیروی از ولایت فقیه است، باید برای در خصوص واقعه غدیرخم فرهنگ‌سازی و تبلیغ کرد و شبهاتی که در این زمینه وجود دارد را پاسخ داد، واقعه غدیر باید به مانند عاشورا جهانی شود.

این استاد حوزه ضمن اشاره به شخصیت والای امیرالمونین تاکید کرد: یک دانشمند مشهور مسیحی می‌گوید ای کاش هر هزاره یک علی و هر دین یک علی داشت، ما مسلمانان این گنج بزرگ را داریم و باید برای ترویج ولایتش فعالیت کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه ما مسلمانان است که معرفت خود را به مسئله ولایت افزایش دهیم و سپس در جهت ترویج این امر و جایگاهش شبانه‌روز تلاش کنیم اما انکار ولایت‌ اثرات شومی را در پی خواهد داشت که الان مسلمانان گرفتارش هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره اظهار کرد: امام‌خمینی(ره) با درایت خود واقعه غدیر را زنده کردند و حال وظیفه ماست که از این امانت الهی مراقبت کنیم تا تیرهایی که آن زمان به سوی امیرمومنان، اهل‌بیت، ولایت و واقه غدیر حواله کردند دوباره تکرار نشود.

وی یادآور شد: عده‌ای پس از واقعه غدیر جمع شدند و گفتند که علی تنها نظامی خوبی است اما برای حکمرانی جوان است، این طرز فکر خطرناکی که امام ‌معصوم را برای ولایت و حکمرانی جوان و مناسب ندادند و بگویند دنیاداری بلد نیست.

شکریان با اشاره به ترفندهای دشمنان امام‌علی خاطرنشان کرد: دشمنان از هر حیله و ترفندی برای تسلیم  حضرت علی استفاده کردند از فشار تا آتش زدن در خانه و حمله به حضرت زهرا (س) امروز اما فشار دشمنان رنگ و بوی دیگری دارد و فضای رسانه و دنیای مجازی را از انواع شبهات پرکردند تا حقیقت به گوش مسلمانان نرسد.

این مقام مسئول در پایان گفت: از صدر تاریخ خون‌های بسیاری از میثم تمار تا شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم ریخته شده تا این ولایت پا برجابماند، بنابراین باید از این گوهر گران‌بها مراقبت کنیم.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين

تبليغات در بابل نوين