امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/09 - 12:16 ذخیره فایل ارسال به دوستان
در محکومیت جنایات میانمار:

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بابل بیانیه صادر کرد

با توجه به فجایع اخیر در منطقه روهینگیا کشور میانمار و کشته شدن مسلمانان بی‌گناه، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بابل بیانه صادر کرد.

به گزارش بابل نوین،  در پی نسل‌کشی مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع در کشور میانمار توسط بودائیان و سکوت مجامع بین‌المللی، بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

« و ما نقنموا منهم الا أن یومنوا باالله العزیز الحمید»

جنایت متعدد و مکرری که در کشور میانمار رخ داده، کشتار و سوزاندن مسلمانان روهینگیا در روزهای اخیر دل هر انسان با وجدان و با وجودی را به درد خواهد آورد.

این‌گونه رفتارها با هیچ معیار انسانی حتی با تمامیت توان، کلام عقلی و بشری هم می‌توان اذعان کرد که باهیچ معیار حیوانی هم مناسبات ندارد و هرچه سریعتر از طریق مجامع بین‌المللی جلوی آن گرفته شود.

کشتار مسلمانان در میانمار قطعا یک فاجعه انسانی تمام عیار است و لزوم ورود جدی دستگاه دیپلماسی کشور به این قضیه توهم دستگاه استکبار جهانی را مبنی سلطه بر مسلمین ازبین خواهد برد.

بیش از دو قرن است که مسلمانان مظلوم میانمار مورد ظلم دولت این کشور قرار گرفته‌اند و از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین حقوق خود از جمله حق ازدواج بدون دولت مرکزی محروم هستند و عجیب‌تر آن است که پس از این همه سال فعالیت سازمان‌ملل و سایر فعالین حقوق بشری که حتی به اعتصاب غذای ساده برخی براندازان حکومت در ایران هم واکنش نشان می‌دهند، نسبت به چنین جنایات وحشیانه و دور از انتظار در سکوتی مرگبار فرو رفته‌اند.

لازم است دولت و سایر نهادها در جمهوری اسلامی نسبت به این مسئله موضع فعال داشته باشند و با استفاده از ظرفیت‌های جمهوری اسلامی این مسئله را بطور جدی پیگیری کنند که این مسئله جزو آرمان‌های اصلی انقلاب اسلامی است، متاسفانه در این زمینه موضع مناسبی چه توسط دستگاه دیپلماسی چه سایر نهادها اتخاذ نشده ومحوریت دفاع از مسلمانان مظلوم میانمار با ترکیه است.

این که رویکرد مناسبی توسط مسئولین جمهوری اسلامی حتی پس از دستور صریح رهبر معظم انقلاب به دفاع قاطع از میانمار اتخاذ نشده و نمی‌شود شدیدا نگران‌کننده است، این یعنی نه تنها چشم وگوش بدنه مسئولین برای رصد وضعیت مسلمانان معیوب است بلکه حتی نسبت به دریافت درست دستور صریح رهبری نیز ناتوان هستند و مسلمانان هم اکنون نیازمند یاری و پشتیبانی چه در مباحث مادی در حد توان، چه پشتیبانی معنوی در مجامع بین‌المللی و فضای رسانه‌ای هستند.

ما بعنوان دانشجویان بسیجی ضمن محکومیت این جنایات از مسئولین مملکتی مخصوصا وزارت امور خارجه می‌خواهیم که از طریق دیپلماسی بین‌المللی و رایزنی با کشورهای غیر متعدد هر چه سریعتر به این جنایات پایان داده شود و در صورت امکان مجلس شورای اسلامی نیز اقدامات لازم را از طریق مجالس کشورهای اسلامی انجام دهد.

وسلام علی من اتبع المهدی

شورای تبیین مواضع حوزه بسیج دانشجویی خاتم‌الانبیا(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين