امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/09 - 22:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بررسی اصلاح نظام تعرفه اینترنت در دستور کار قرار گرفت

سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران گفت: رگولاتوری مطالعه درباره چگونگی اصلاح نظام تعرفه ای اینترنت را در دستور کار دارد که پس از مطالعه کامل و بررسی های کارشناسی، نتایج آن به کمیته تنظیم مقررات و ارتباطات اعلام می شود.

به گزارش بابل نوین، حسین فلاح جوشقانی از در دستور کار قرار گرفتن بررسی نظام تعرفه اینترنت مطابق با خواسته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: رگولاتوری مطالعه درباره چگونگی اصلاح نظام تعرفه ای اینترنت را در دستور کار دارد که پس از مطالعه کامل و بررسی های کارشناسی، نتایج آن به کمیته تنظیم مقررات و ارتباطات اعلام می شود.

«محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دوشنبه گذشته درصفحه اینستاگرام خود نوشت: وقتی نظام تعرفه گذاری اینترنت اشکال داشته باشد نه فقط مصرف کننده آزار می بیند، بلکه تولیدکنندگان محتوای فاخر ایرانی نیز باید شاهد این باشند که دسترنج آنها در پیاده روها و نقش زمین توزیع شود.
«زمانی که دیدن یک فیلم از طریق شبکه هزینه ای بیش از هزینه لوح فشرده حاوی فیلم(دی.وی.دی) کنار خیابانی باشد محتوای فاخر در فضای مجازی کشور رشد نخواهد کرد.»
آذری جهرمی عزم خود برای اصلاح نظام تعرفه گذاری اینترنت را «جدی» توصیف کرد.
بیست و دوم اردیبهشت ماه امسال وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: دولت یازدهم در ۲ مرحله تعرفه اینترنت را حدود ۵۰ درصد کاهش داد و با هم کدسازی، هزینه تلفن ثابت را بویژه در شهرهای کوچک پایین آورد.
این وزارتخانه اعلام کرد: نرخ اینترنت ثابت در سال ۱۳۹۲ برابر ۳۴ هزار و ۲۸۷ ریال بود که اکنون به ۱۵ هزار و ۴۰۰ ریال رسیده است.
نرخ اینترنت ثابت در شهرستان ها نیز در سال ۱۳۹۲ برابر ۳۵ هزار و ۲۳۶ ریال بود که به ۹ هزار و ۶۰ ریال کاهش یافت.
با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات هزینه استفاده از اینترنت در محتوای داخلی کاهش چشمگیر یافته و در برخی خدمات نظیر فیلیمو یا آپارات رایگان شده است.

** تخلف اپراتورها در همکاری با یکدیگر رسیدگی می شود
سرپرست رگولاتوری در ادامه درباره ادعای مطرح شده از سوی یکی از اپراتورهای دارنده پروانه «ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (اف.سی.پی- FCP) » مبنی بر همکاری نکردن شرکت مخابرات ایران با این اپراتور گفت: هنوز چنین گزارشی به سازمان ارائه نشده است اما رگولاتوری در برخورد با تخلف های اینچنینی کوتاهی نخواهد کرد و به طور حتم رسیدگی می کند.
بر اساس این گزارش رئیس هیات مدیره یک شرکت ارائه کننده خدمات اینترنتی ششم شهریورماه امسال از همکاری نکردن شرکت مخابرات ایران برای اتصال فیبر نوری این شرکت با تجهیزات مخابرات انتقاد کرد./ص

تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين