امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/10 - 15:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تقویت خانه احزاب با اجزای توانمند محقق می‌شود/اعطای یارانه پاشنه آشیل فعالیت‌های حزبی است

به گزارش بابل نوین، احمد شریف دبیر شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب درباره فعالیت های خانه احزاب اظهار داشت: یکی از بزرگترین نقطه ضعف‌هایی که در کشور ما وجود دارد حمایت نکردن از احزاب و تشکل‌های سیاسی است.

وی افزود: خانه احزاب تنها نهاد صنفی است که طبق قوانین امکان فعالیت سیاسی به احزاب داده و در واقع اصول خاصی در آن حاکم است.

شریف تصریح کرد: رئیس جمهور صراحتا اعلام کرد که از احزاب برای رایزنی در انتخاب کابینه دولت دوازدهم استفاده کرده است.

دبیر شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب بیان داشت: با توجه به اینکه هر دو سال یکبار انتخابات برگزار می‌شود در نتیجه وجود خانه احزاب به منظور مدیریت و یکپارچه‌سازی تشکل‌ها حیاتی است.

وی ادامه داد: با اینکه در قانون اساسی فعالیت خانه احزاب به صراحت اعلام شده اعطای یارانه به احزاب که موجب قدرت این نهاد می‌شود و پاشنه آشیل فعالیت‌های حزبی به شمار می‌رود که مورد توجه قرار نگرفته است.

شریف تأکید کرد: از دولت هشتم به بعد حتی یک ریال یارانه به خانه احزاب تعلق نگرفته است و بنابراین ضعف خانه احزاب ناشی از این خلأ است که از اجرا نشدن صحیح قانون نشأت می‌گیرد.

دبیر شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب گفت: ما از مجلس انتظار داشتیم که از محل بودجه سنواتی اندکی نیز به خانه احزاب اختصاص دهد اما این امر محقق نشد.

وی افزود: باید برای تقویت خانه احزاب اجزای آن تقویت شود به این معنی که باید احزاب توانمندی در این تشکل صنفی فعالیت کنند.

شریف تصریح کرد: نهاد صنفی خانه احزاب بدون هیچگونه کمکی اداره می‌شود و فعالیت حزبی در ایران با نبود بودجه دست و پنجه نرم می‌کند.

دبیر شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب در پایان خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی خانه احزاب تنها متکی به پرداخت حق عضویت از سوی اعضای آن است و فعالیت این تشکل مدنی تنها معطوف به جلساتی شده که اگر مورد حمایت قرار نگیرد ممکن است که تصمیم‌گیری‌های آن قابلیت اجرایی پیدا نکند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين