امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/11 - 12:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان

روایتی از زندگی خلبان آسیایی در «آسمانی‌تر از عشق‌»

کتاب «آسمانی‌تر از عشق‌» با محوریت داستان زندگی شهید سرلشکر خلبان سیدنصرالله آسیایی از سوی انتشارات سوره سبز منتشر شده است.

به گزارش بابل نوین، کتاب «آسمانی‌تر از عشق‌(براساس زندگی شهید سرلشکر خلبان سیدنصرالله آسیایی)» نوشته محمد عبدی از سوی انتشارات سوره سبز به بازار نشر عرضه شده است.

کتاب در ۶ فصل شامل «شبیه سایه‌های مرد»، «مرصاد و یادمان‌های پرندگان»، «خاطرات عمو»، «ازدواج»، «صبح آزادی» و «…دوستی کی سر آمد، شهریاران را چه شد؟» تدوین شده است.

به قلم ناشر در «حرف اول» آمده است: «کتاب پیش‌رو، داستان شیدایی نسلی است که جانانه با همه تعلقات ریز و درشتشان به زندگی دنیا، دست از خواسته‌های خویش شستند و با ارزش‌‌ترین دارایی خود را برای ما که اکنون به دور از غوغای جنگ و خون‌ریزی همسفر ثانیه‌های حیاتیم، نثار کردند.»

در صفحه ۱۷۴ کتاب از زبان سرتیپ دوم بازنشسته خلبان طاعتی می‌خوانیم: «حقیقتاً وقتی صحبت از شهدا می‌شود و مخصوصا اگر صحبت درباره‌ «سادات آسمان» سید بزرگوار آسیایی باشد. منقلب می‌شوم. به من حق بدهید. صحبت از یک سال و دو سال و ده سال رفاقت نیست. سال هزار و سیصد و چهل و شش من و سید با هم وارد دانشکده‌ افسری شدیم. ایشان سابقه‌اش در ارتش بیش‌تر از من بود. چرا‌که دوره‌ درجه‌داری را در ارتش گذرانده بود. به همین خاطر در دانشکده افسری به‌عنوان ارشد هم  را راست و ریست می‌کرد.

تمام دوران آموزش همراه هم بودیم. در تمام اردوگاه‌ها، آموزش‌های کویر و کوهستان و سایر دوره‌ها، جایی که اگر بودیم با هم می‌رفتیم. آخر سر هم سال هزار و سی صد و چهل و نه از دانشکده‌ افسری فارغ‌التحصیل شدیم.»

در بخش دیگری از این کتاب و در صفحه ۱۸۱ آمده است: «خُب جنگ، جنگ است. قانون خودش را دارد. همیشه پیروزی نیست و دیرینه و دیروز و امروزت با یک انفجار مثل گل سرخی بر آسمانِ کشورت پرپر که نه، پودر هم که نه، پروانه‌وار غرق شعله می‌شود.

در این عملیات صیاد و سید و ما شاهد عاشقانه افتادن پروانه‌هامان در آتش بودیم. خلبان بختیاری و خلبان بخشی را بر پرنده‌های‌شان زدند. پرنده‌ سینه چاک صد پار و سوزان مثلِ قطره قطر اشک از چشم آسمان باریدن گرفت و در صدف‌های تَه هور افتادند تا به ارزنده‌تر از الماس‌های تمام عالم، به عقیق یَمانی بدل شوند.

پیکر این مرواریدها و مرجان‌های بی‌نظیر، مدت‌های مدیدی مهمان آب‌ها بودند. عملیات که کمی از تب و تاب‌ هم نیفتاده بود؛ سید آرامش نمی‌گرفت. دل شکسته و آرام بریده‌تر از همه‌ پرندگانِ نجات را پَر داد و خودش هم پا به پای صاعقه در لحظه به لحظه‌ عملیات امداد و نجاتِ پروانه‌ها پرید و پروانگی کرد.»

کتاب «آسمانی‌تر از عشق» با شمارگان دو هزار نسخه در ۲۱۶ صفحه، به بهای ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان از سوی انتشارات «سوره سبز» به بازار کتاب عرضه شده است.  /ص

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين