امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/11 - 15:58 ذخیره فایل ارسال به دوستان

توضیحات حجت الاسلام نبویان درباره حاشیه سازی و دروغ پردازی رسانه های معاند

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به حاشیه سازی ها و دروغ پردازی های برخی رسانه ها و جریانات معاند علیه خود واکنش نشان داد.

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام سید محمود نبویان نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، به حاشیه سازی ها و دروغ پردازی های برخی رسانه ها و جریانات علیه خود واکنش نشان داد.

وی افزود: اخیرا فایلی از سخنرانی بنده پخش شد که در آن بنده گفته ام که اگر کسی ولایت فقیه را قبول نداشته باشد مرتد است، بنده در آن سخنرانی چنین مطلبی بیان نکردم و آنچه گفتم این است کسی که اگر کسی ولایت فقیه را قبول نداشته باشد با توجه به لوازم صحبتش باشد مرتد خواهد بود.

قبول نداشتن ولابت فقیه در صورت منجر شدن به نفی پیامبر و اهل بیت ارتداد می آورد

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: توجه به لوازم صحبت این است که اگر به این شخص گفته شود که امام زمان(عج) ولی فقیه را ولایت داده است بگوید که امام زمان(عج) را قبول ندارم و اگر گفتیم پیامبر ولایت داده و ولی فقیه را نصب کرده است و آن شخص بگوید که پیامبر را هم قبول ندارد. اگر قبول نداشتن ولایت فقیه منجر به نفی ائمه طاهرین(ع) و انکار پیامبر اسلام(ص) شود اینجا فقها می گویند که ارتداد می آورد، بنابراین بنده به صورت کلی نگفتم که هر کس قبول ندارد مرتد است.

ملت ایران عاشق ولی فقیه، حضرت امام و رهبر انقلاب بوده و هستند

حجت الاسلام نبویان با بیان این که اکثریت ملت عزیز ایران عاشق ولی فقیه، حضرت امام و رهبر معظم انقلاب بوده و هستند، ابراز داشت: این صحبت بنده نبوده است بلکه من از متن سخنان حضرت امام مطالبی را بیان می کردم، زمانی نهضت  آزادی می خواست در برابر ولایت فقیه بایستند و گفتند که مسأله ولایت فقیه مسأله تشریفاتی است و حق ندارد که دخالت کند اما حضرت امام فرمود که اگر این ها بدانند و به لوازم حرف خود توجه کنند مرتد خواهند بود.

وی عنوان کرد: بنده چنین جمله ای نگفتم بلکه فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) است، حضرت امام ۱۲ مهر ۱۳۵۸ در سخنرانی در جمع نمایندگان مجلس خبرگان (انتخابات شوراها- ولایت فقیه) فرمودند« یک مسئله «تشریفاتی» بله، آقایان بعضیشان می‌گویند مسأله ولایت فقیه یک مسئله «تشریفاتی» باشد، مضایقه نداریم. اما اگر بخواهد ولیّ، دخالت بکند در امور، نه، ما آن را قبول نداریم- حتماً باید یک کسی از غرب بیاید دخالت بکند؟- ما قبول نداریم که یک کسی اسلام تعیین کرده او دخالت بکند. اگر متوجه به لوازم این معنا باشند، مرتد می‌شوند لکن متوجه نیستند»

وی تأکید کرد: این فرمایش حضرت امام در جلد ۱۰ صحیفه نور صفحه ۲۲۳ است، بنابراین این سخنان که البته تقطیع هم شده صحبت های بنده نبوده است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که شهید رجایی آمدند او را مسخره می کردند که مکتبی است، در جلد ۱۴ صفحه ۳۷۶ آمده که حضرت امام در جمع نمایندگان مجلس در سال ۶۰ فرمودند «تا گفته می‌شود «مکتبی»، آقایان مسخره می‌کنند «مکتبی» یعنی اسلامی. آن که مکتبی را مسخره می‌کند اسلام را مسخره می‌کند. اگر متعمّد باشد، مرتد فطری است، و زنش برایش حرام است، مالش هم باید به ورثه داده بشود، خودش هم باید مقتول باشد.»

سخنان تقطیع شده درباره ولایت فقیه مربوط به حدود ۱۰ سال پیش است

وی اضافه کرد: بنابراین بنده متن فرمایشات حضرت امام را می خواندم اما صحبت ها را تقطیع کردند، ممکن است کسی بگوید الان چه وقتی برای مطرح کردن این صحبت ها است، جواب این است که بنده الان صحبتی نکردم و این سخنان مربوط به دهه ۸۰ است، افراد از آنجا سخنان را پیدا کرده و تقطیع کردند و بنده الان چنین صحبتی انجام ندادم.

حجت الاسلام نبویان گفت: بنابراین اولا به هرکس مرتد نمی گویند بلکه باید به لوازمش توجه داشته باشد،  ثانیا این ها فرمایشات حضرت امام است، ثالثا این صحبت ها مربوط به الان نبوده و برای حدود ۱۰ سال قبل و ایام فتنه است.

عده ای برای تخریب به هر دروغی متوسل می شوند

وی درباره دروغ پردازی دیگری تحت عنوان «آدم خواری اگر در راه ولایت باشد در حکم هفتاد سال عبادت است» این گونه توضیح داد: اخیرا متن و عکسی پخش شده که بنده با خبرگزاری فارس مصاحبه کرده ام و گفته ام که اگر برای ولایت باشد می شود آدم خورد و ثواب ۷۰ سال عبادت دارد؛ یک مسلمان پیدا کنید که قائل باشد می شود آدم خورد، داعش با این همه وحشی گری چنین ادعایی ندارد.

استاد حوزه علمیه با بیان این که بنده مدت هاست با خبرگزاری فارس مصاحبه ای نداشته ام، افزود: این سایتی که از آن مطلب نقل شده جعلی است، خبرگزاری فارس با عنوان«Fars» است اما این سایت جعلی و تقلبی به صورت«Farce» نوشته می شود، از مردم عزیز می خواهیم فکر کنند که چه چیزی پیش آمده که چنین مطالبی را  آن هم به دروغ منتشر می کنند.

وی ادامه داد: بنده افتخار می کنم که فرمایشات امام را بیان کرده ام اما این سخنان را به صورت تقطیع شده پخش کرده اند، این سؤال وجود دارد که چرا عده ای در حال حاضر به شدت به فکر تخریب افتادند و چه خطری احساس کرده اند.

حجت الاسلام نبویان تصریح کرد: این افراد در این مسیر به هر دروغی متوسل می شوند، بنده با سایت فارس مصاحبه ای نداشتم و سایتی که در آن خبر دروغ آمده، جعلی است و خودشان درست کرده اند، هیچ عاقلی چنین صحبت هایی نمی کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين