امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/11 - 16:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده مجلس شورای اسلامی:

لباس‌های قاچاق ۳۶۰ هزار نفر را بیکار کرد

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: اگر قاچاق کالا با شتابی که این روز‌ها وارد کشور می‌شود، ادامه پیدا کند تولید کشور فلج می‌شود.

به گزارش بابل نوین، امیر خجسته با بیان اینکه وضعیت شهرک‌های صنعتی در کل کشور خوب نیست گفت: متاسفانه در این سال‌ها ما نه تنها رشد نداشته ایم بلکه افت داشته ایم و نه تنها اشتغال ایجاد نکرده ایم بلکه به آمار بیکاری کشور اضافه شده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: در بعضی از موارد شاهدیم کسی که توان مالی بالایی داشته توانسته کارخانه‌ای ایجاد کند، ولی چند کارخانه در کشور به دلیل مشکلات متعدد مالی تعطیل شده اند.
وی با اشاره به اینکه در سطح کشور رونق کسب و کار نداشته ایم و با توجه به واردات بی رویه کالا به ویژه از چین، شهرک‌های صنعتی ما در معرض خطر قرار گرفته و تولید از بین رفته است افزود: براساس آمار موجود، وورد کانتینرهای البسه از ترکیه ۳۶۰ هزار خیاط و تولید کننده لباس را از کار بیکار کرده است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: متاسفانه مسئولان ما فکری برای قاچاق کالا نکردند در حالی که آسیب جدی به تولید و شهرک‌های صنعتی، قاچاق و واردات کالاهای بی خاصیت و بی کیفیت ارزان قیمت است.
خجسته با اشاره به اینکه بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از شهرک‌های صنعتی تعطیل شده اند گفت: یکی از مشکلات تولید کننده بانک‌ها هستند که با برخورد‌ها و بروکراسی اداری غیرمنطقی سر راه آن‌ها مانع ایجاد می‌کنند.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه مشکل دیگر تولیدکنندگان، قاچاق کالا است افزود: تنها راه علاج رونق تولید، توجه ویژه دولت به کنترل ورود کالای قاچاق به کشور است چراکه به نظر می‌رسد قاچاق کالا مافیا و باند سازمان یافته‌ای است که کالاهای مختلف را وارد کشور کرده و باعث تعطیلی واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر قاچاق کالا با این شتابی که وارد کشور می‌شود، ادامه پیدا کند تولید کشور فلج می‌شود، خاطرنشان کرد: در گذشته فرش ایرانی به اروپا صادر می‌شد، اما در حال حاضر چینی‌ها شکل فرش ایرانی را تولید کرده و با قیمت کمتر برای خودمان می‌فرستند.
این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: مسئولان نظارتی و دولت باید مراقبت کنند و جلوی قاچاق کالا را بگیرند چراکه قاچاق کالا یک خطر جدی است که تمام کارخانه‌های ما را فلج کرده و کارگران را بیکار کرده است و با اینکه کیفیت کالای ایرانی مناسب است، اما متاسفانه مردم با وجود کالای چینی ارزان قیمت، کالای ارزان‌تر را می‌خرند؛ از این رو، دولت باید جلوی ورود قاچاق کالارا بگیرد چراکه این یک خطر جدی برای کشور است چراکه توسعه پایدار و اشتغال زمانی ایجاد می‌شود که جلوی قاچاق را بگیریم./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين