امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/11 - 17:49 ذخیره فایل ارسال به دوستان

علت فوت ۲۳ زائر ایرانی در حج ۹۶ اعلام شد

به گزارش بابل نوین، پیر حسین کولیوند معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر  اظهار داشت: بیش از ۱۰۱ هزار نفر از ابتدای مراسم حج ۹۶ تاکنون در مجموعه های پزشکی مکه و مدینه ویزیت شده‌اند.

وی افزود: علاوه بر مراجعات زائران به مجموعه‌های پزشکی، تعدادی از زائران برای درمان‌های تخصصی به بیمارستان‌های جمعیت هلال احمر در مکه و مدینه مراجعه کرده‌اند و در این بخش از پروسه‌ی درمانی نیز بیش از ۱۰ هزار نفر ویزیت و درمان شدند.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر بیان کرد: در همین دوره‌ی زمانی آمار ارائه‌ی خدمات پاراکلینیکی از جمله مراجعه به آزمایشگاه، آزمایش‌های انجام شده، رادیولوژی، سونوگرافی و اکو نیز حدود ۱۴ هزار مورد ثبت شده که این میزان نسبت به آمار حج گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

کولیوند با اشاره به آمار فعالیت‌های بیمارستان‌های جمعیت هلال احمر در موسم حج تا روز گذشته خاطر نشان کرد: ۱۱ هزار و ۸۵۰ مورد خدمات پرستاری از جمله نوار قلب، قند خون، گچ گیری، تزریقات و پانسمان، سرم تراپی و اعمال جراحی کوچک در ایام حج ارائه شد که از این تعداد نزدیک به ۳ هزار مورد مربوط به مدینه و مابقی مربوط به بیمارستان مکه است.

وی با اشاره به بازدید‌های مستمر کارشناسان بهداشت مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از مراکز اقامتی زائران تصریح کرد: بر اساس آمار معاونت سلامت بیمارستان‌های مکه و مدینه در موسم حج امسال بیش از ۵۰۰ مورد بازدید گزارش شده است.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان اینکه در حج امسال ۲۳ تن فوت شدند، گفت: همه این زائران بر اثر ایست قلبی و بیماری ریوی فوت شده اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين