امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/11 - 19:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ظریف بر مقابله با افراط گرایی در منطقه تأکید کرد

به گزارش بابل نوین، خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان با محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار خواجه محمد آصف وزیر امور خارجه پاکستان و هیات همراه با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان راه‌های مختلف توسعه و تقویت روابط دو جانبه از جمله تقویت همکاری‌های بانکی، حمل و نقل و نیز تقویت همکاریه‌ای دو کشور در نقاط مشترک مرزی به ویژه مبارزه با تروریسم مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

موضوعات مورد نگرانی منطقه‌ای مشترک بین دو کشور از جمله وضعیت مساله آوارگان و پناهندگان، قاچاق مواد مخدر، مقابله با گروه‌های افراط گرا و تروریستی و همچنین وضعیت مسلمانان میانمار از جمله محور‌های دیگر گفت‌وگو بین وزیر امور خارجه کشورمان با همتای پاکستانی اش بود.

وزیر امور خارجه پاکستان با توجه به نامتوازن بودن سیاست‌های کنونی در منطقه از لزوم اتخاذ یک سیاست مشخص در قبال اوضاع منطقه سخن گفت.

وی با اشاره به حضور تعداد چشم‌گیری از نیرو‌های نظامی کشور‌های جهان در افغانستان طی بیش از دو دهه گذشته افزود: با این حال اوضاع امنیتی این کشور تاکنون تغییر زیادی در جهت بهبود آن پیدا نکرده است.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به تلاش‌های دو کشور در جهت افزایش بیشتر سطح روابط سیاسی از لزوم همکاری بین دو کشور در دیگر بخش‌ها از جمله تقویت بیشتر همکاری‌های بانکی بین دو کشور را یاداور شد: مقابله با افراط گرایی و گروه‌های تروریستی فعال در منطقه و همکاری مشترک در جهت استقرار صلح، ثبات و امنیت در افغانستان از طریق گفت‌وگو‌های سیاسی منطقه‌ای و چند جانبه از جمله محور‌های دیگر اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين