امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/12 - 13:10 ذخیره فایل ارسال به دوستان

داستان مشقت‌های خبرنگاری در یک رمان

رمان «ژورنالیست»، اثر مریم دلیر طی روزهای گذشته توسط انتشارات شادان راهی بازار نشر شد.

به گزارش بابل نوین، کتاب درباره‌ یک شخصیت خبرنگار فعال در حوزه‌ی سینما است که در این راستا به برخی مشکلات و مسائل روزمره این حرفه و همچنین اندکی از مسائل سینماگران و افراد این هنر پرداخته است.

در عین حال، رمان دارای ژانر عاشقانه است که بین این دختر خبرنگار و یکی از خلبان‌های هواپیمایی اتفاق می‌افتد و فراز و فرودهای متعددی دارد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «در نمایشگاه مطبوعات تکاپوی فراوانی داشتم…. دوان دوان میان جمعیت می‌رفتم تا وزیر ارشاد را به غرفه‌مان بیاورم….در آن شلوغی بازدید‌کننده‌ها، با آن شتابی که داشتم، ناگهان با برخورد محکمی متوقف شدم. یک لحظه احساس نفس تنگی کردم. دست روی شکمم گذاشتم و روی زمین فرود آمدم و همانجا نشستم. او هم نشست. ضربه باعث بند آمدن نفسم شده بود. همزمان سر بلند کردیم و نگاهمان با هم تلاقی پیدا کرد. سلام کرد. رخ در رخ بودیم. نمی‌دانستم چه بگویم! گلایه کنم از اینکه دلم درد گرفته بود، و یا عذرخواهی کنم که بخاطر شتابم با او برخورد کرده بودم، یا این که جواب سلامش را بدهم! همین‌طور مات و مبهوت فقط نگاهش می‌کردم. تبسمی روی لبش نشست. _ خانوم… بانو… چرا حواست نیست! حالا من ورزشکارم و چیزیم نشده! اگه با یه خانوم یا یه بچه برخورد کرده بودی که تا حالا مرده بود!
از این بزرگنمایی طنز گونه‌اش خنده ام گرفت.»

رمان «ژورنالیست»، اثر مریم دلیر در ۶۱۲ در صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و به‌بهای ۴۰ هزار تومان توسط انتشارات شادان راهی بازار نشر شد.

مریم دلیر متولد ۱۸ تیرماه سال ۱۳۶۱ و فارغ‌التحصیل رشته فیزیک است. او پیش از این اثر کتاب «غرور» را توسط نشر پیکان و «غریبه دوست داشتنی» را توسط نشر شادان راهی بازار نشر کرده است./ص

ایبنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين