امروز : چهارشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۱۸:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد

طرح و برنامه‌های ورزشی مدارس در سال تحصیلی آینده چیست؟

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌و‌پرورش، گفت: اگر ورزش دانش‌آموزی متوقف و داور معلم و داور مربی نباشد موتور ورزش قهرمانی ضعیف می‌شود.

به گزارش بابل نوین، مهرزاد حمیدی در ستاد عالی فعالیت‌های ورزش دانش‌آموزی در سال تحصیلی ۹۷ ــ ۹۶، اظهار کرد: اگر ورزش دانش‌آموزی متوقف و داور معلم و داور مربی نباشد موتور ورزش قهرمانی ضعیف می‌شود و هم اکنون ۶۸ رویداد برگزار شد و در رشته‌های مختلف ورزشی غربالگری کردیم. هم‌اکنون مدارس تیم‌داری می‌کنند و جوشش طرح استعدادیابی از درون مدرسه است، به همین دلیل المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای برای ما اساسی است.

وی افزود: این حرف‌ها به معنای نداشتن مشکل نیست، هم‌اکنون هشت هزار کانون مدرسه‌ای داریم و از هفته تربیت بدنی مجدد المپیاد درون مدرسه‌ای برگزار می‌شود و رشته‌هایی مانند شنا و کشتی که در مدارس قادر به اجرا نیستیم آن‌ها را در کانون‌های درون مدرسه‌ای اجرا می‌کنیم همچنین در ورزش دانش‌آموزی همه خطوط را از اسناد بالادستی می‌گیریم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، گفت: ۱۳ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور وجود دارد که ۳۳ هزار مربی بحث تربیت‌بدنی آن‌ها را دنبال می‌کنند.

حمیدی افزود: امسال ۸۰۰ طرح ورزشی اجرا شد و همه سالن‌های ورزشی در داخل مدارس ساخته می‌شوند.

وی عنوان کرد: پس از سال‌ها توانستیم لباس ورزشی ویژه معلمان تربیت‌بدنی را به آن‌ها بازگردانیم و همچنین مدارس را به تجهیزات ورزشی مجهز کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: طی پژوهشی که در دانشگاه علوم پزشکی در سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ اجرا شد، ۲۱. ۱ درصد نرخ چاقی و اضافه وزن بود، اما طبق این پژوهش، آموزش و پرورش توانست ۳ درصد از نرخ اضافه وزن را کاهش دهند.

حمیدی با بیان نقاط ضعف نظام جامع تربیت‌بدنی، گفت: فقدان طرح یک‌پارچه اجرایی و ساختار استعداد یابی، فعال‌نبودن آموزش و پرورش در امر استعدادیابی، ضعف امکانات و تجهیزات استعدادیابی، عدم توجه به ورزش مدارس به عنوان پایه ورزش قهرمانی از نقاط ضعف نظام جامع تربیت‌بدنی در سال ۸۲ بود که کماکان نیز ادامه دارد.

وی یادآور شد: مسابقات فوتبال مدارس آسیایی با شرکت هفت تیم در شیراز در حال برگزاری است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين

تبليغات در بابل نوين