امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/12 - 19:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر کار موفقیت سینمای ایران در ونیز را تبریک گفت

به گزارش بابل نوین، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی موفقیت «بدون تاریخ، بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند و تهیه کنندگی علی جلیلوند در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم ونیز را تبریک گفت. این فیلم موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگری مرد و بهترین کارگردانی از بخش افق های نو شده است.

در متن این پیام آمده است:

«هنرمندان ایران زمین با کسب ۲ جایزه در بخش افق‌های نو جشنواره ونیز ۲۰۱۷، افتخار دیگری را رقم زدند.

فیلم تحسین برانگیز «بدون تاریخ، بدون امضا» رنج موجود در ۲ طبقه اجتماعی متفاوت را به زیبایی به تصویر کشیده است. رنج یک طبقه ناشی از فشار فقر و تنگنای زندگی است و در کنار آن رنج طبقه دوم رنج تطهیرگر ناشی از دغدغه مندی و نگرانی برای همنوع که به زیبایی وجدان بیننده را به چالش می کشد و او را وادار به قضاوت در نحوه رفتار خود در شرایط مشابه می نماید.

این فیلم، یکی از بهترین های جشنواره فیلم فجر سال گذشته بود که در جشنواره های خارجی نیز خوش درخشید و این اتفاق مهم را برای سینمای ایران رقم زد. خوشحالم که جوانان با استعداد و کوشا با فعالیت های مثبتشان در این عرصه، روز به روز ما را به سینمای مطلوب نزدیکتر می کنند و خدا را شاکرم که امروز جوانان هنرمند ما در عرصه سینما به موضوعات اجتماعی با درکی عمیق می پردازند، رنج تصویر شده در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» یک رنج حقیقی، ملموس و قابل درک است.

برخورد بین ۲ طبقه اجتماعی متفاوت و درنهایت پرداختن به وجدان شخصی و اجتماعی، اخلاق مداری و وظیفه شناسی به خوبی در فیلم به نمایش گذاشته شده است.

قطعا یکی از نیازهای مهم جامعه امروز احساس تعلق فرد به کلیت جامعه و تعهد نسبت به سرنوشت جمعی است که منجر به حفظ انسجام ملی و اعتلای اخلاق مداری در کشور خواهد شد. در جامعه‌ای که تک تک افراد به جامعه احساس همبستگی داشته و خود را در قبال سرنوشت هم مسئول می دانند ضمن آن که جامعه‌ای شادتر، پر انرژی‌تر و اخلاق‌گراتر خواهیم داشت، رشد و پیشرفت همه‌جانبه هم با شتاب بیش‌تری رخ می‌دهد و آمار بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از فردگرایی کاهش خواهد یافت.

این موفقیت مهم در سینمای کشور را به کلیه عوامل فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» تبریک می گویم.

بدون شک هنرمندانی که بانی جاری شدن نام کشورمان بر زبان ها می شوند، مایه افتخار ما هستند و از همه شان سپاسگزاریم. امیدوارم همچنان فرهنگ و هنر ایران زمین، چون نگینی در برابر جهانیان بدرخشد و خودنمایی کند.»

منبع:مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين