امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/13 - 19:42 ذخیره فایل ارسال به دوستان

واعظی: سفر روحانی به نیویورک کوتاه و فشرده است

به گزارش بابل نوین، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت درباره انتصاب ۷ استاندار کشور اظهار کرد: رئیس جمهور تاکید دارد که میانگین سنی استانداران باید پایین باشد و استانداران هر جا می‌روند باید با خانواده خود بروند، استاندار پروازی نمی‌تواند به مردم خدمت کند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور همچنین به استانداران برای به کارگیری جوانان و بانوان تاکید دارد، گفت: خوشبختانه برای تصویب هر استاندار در هیئت دولت پیوست حکم وجود دارد و وظایف هر یک هم روشن است، همچنین استانداران می‌توانند با شرایط جدید فعالیت خود را آغاز کنند.

واعظی با اشاره به حضور زنان در سمت استانداری اضافه کرد: این موضوع در دست بررسی است و وزارت کشور هم در این زمینه تلاش می‌کند. انتخاب استاندار در یک استان دشوار است چراکه وی باید خود را با مدیران کل وزارتخانه‌ها هماهنگ کند در عین حال آنها هم باید استاندار را بپذیرند.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: استاندار باید وظایف و امور مربوط به خود را با ۱۴ ارگان حکومتی تنظیم کند، در عین حال وی مسئولیت تامین امنیت استان را بر عهده دارد. ما در انتخاب مسئول چندان تفاوت جنسیتی قائل نمی‌شویم، اما توانمندی افراد در این زمینه حائز اهمیت است.

وی خاطر نشان کرد: استانداران ما در گذشته زمانی بخشدار، فرماندار و معاون استاندار بوده‌اند همچنین تعدادی فرماندار زن هم در دولت یازدهم منصوب کردیم، حتی برخی از معاون‌های استانداران از میان بانوان انتخاب شدند به هر حال باید دانست که انجام این کار زمانبر است اما محدودیتی برای آن قائل نیستیم.

واعظی در ادامه درباره سفر رئیس‌جمهور به نیویورک یادآور شد: روحانی سفری کوتاه و فشرده خواهد داشت و برنامه‌های متعددی از جمله سخنرانی در مجمع سازمان ملل، دیدار با مسلمانان، ایرانیان مقیم نیویورک و نخبگان سیاسی این کشور خواهد داشت، همچنین در این زمان با تعدادی از روسای کشورهای مهم هم دیدار دو جانبه می‌کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به نامه مولوی عبدالحمید به رهبری و تاکید رئیس‌جمهور نسبت به نبود تبعیض بین اقلیت‌های دینی و مذهبی، اظهار کرد: دولت قطعا خود را به اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مقید می‌داند چراکه تاکید و ابلاغ رهبری باعث می‌شود دولت کارهای خود را بهتر و محکم‌تر انجام دهد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين