امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/13 - 20:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرصت ویژه رحمتی از یک تهدید؛ پنالتی‌های بدون گل

دفاع و دروازه‌بان استقلال بیشتر از همه تیم‌ها پنالتی می‌دهد و مهاجمین پارس‌جنوبی‌جم هم بهتر از همه پنالتی می‌گیرند. البته این تقابل یک نکته ویژه دارد که می‌تواند به سود رحمتی تمام شود؛ نه مهاجم‌های پارس‌جنوبی.

به گزارش بابل نوین، دیدار استقلال و پارس‌جنوبی‌جم مسابقه بین پنالتی‌گیر و پنالتی‌ده است. از یک سو پارس جنوبی آمار خیلی خوبی در کسب پنالتی‌ داشته است. شاگردان مهدی تارتار در فصل جدید در پنج مسابقه، سه مرتبه پشت ضربه پنالتی قرار گرفتند. آماری که برای تیم منصوریان ترسناک است. استقلال در این فصل جزو تیم‌هایی است که خیلی راحت به حریف‌اش پنالتی می‌دهد. رحمتی به تنهایی در فصل جدید دو مرتبه روی بازیکن حریف خطا کرده است. یک بار در دیدار مقابل سایپا روی عباس‌زاده مرتکب پنالتی شد و بار دیگر هم در دیدار حذفی مقابل گلگهرسیرجان. نخستین گلی که استقلال در این فصل دریافت کرد هم مربوط به خطای پنالتی عظیم گوک می‌شود. یعنی اگر از بازی استقلال مقابل پدیده صرف نظر کنیم، صد در صد گل‌های دریافتی این فصل استقلال روی ضربات پنالتی بوده است. حالا دیدار این هفته مقابل پارس‌جنوبی‌جم به عنوان تیمی که تا به حال سه بار از حریف پنالتی گرفته، مسابقه جذابی می‌شود.

اما این آمار می‌تواند به سود رحمتی هم تمام شود. شاگردان تارتار به همان اندازه که راحت پنالتی می‌گیرند، راحت هم آن‌را از دست می‌دهند. تا به حال آلویس نانگ و علی دشتی هر کدام یک پنالتی گرفته‌اند و یک بار هم به خاطر هند مدافع حریف در محوطه جریمه خودی به نفع این تیم پنالتی اعلام شده است. اما از این سه پنالتی، فقط یک مرتبه پارس به گل رسید. دو پنالتی توسط دروازه‌بان‌ها مهار شد. پارس‌جم‌جنوبی در جام حذفی هم در ضربات پنالتی به نساجی لیگ یکی باخت تا تارتار بیشتر نگران گل نزدن پنالتی‌های تیمش باشد. با توجه به این که رحمتی هر شش پنالتی اخیری که در جریان بازی زدند را گل خورده، فرصت خوبی پیش‌روی دارد که دوباره خودش را اثبان کند. رحمتی می‌تواند در این بازی از تهدید پنالتی‌های پارس، یک فرصت برای خودش بسازد و به انتقادات پاسخ دهد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين