امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/13 - 20:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:

دغدغه امروز ما باید مسائل فرهنگی باشد

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی گفت: آنچه که امروز باید مدنظر قرار گرفته شود توجه به مقوله بسیار مهم رشد کیفی دانشگاه‌ها است رسالت ما در دانشگاه تنها رسیدگی به امور آموزشی و علمی و صرفاً برگزاری کلاس‌های درس نیست، بلکه دغدغه امروز ما باید مسائل فرهنگی باشد.

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری امروز در دیدار رییس و کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان تاکستان به نقش  دانشگاه‌ها در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: آنچه که امروز باید مدنظر قرار گرفته شود توجه به مقوله بسیار مهم رشد کیفی دانشگاه‌ها است رسالت ما در دانشگاه تنها رسیدگی به امور آموزشی و علمی و صرفاً برگزاری کلاس‌های درس نیست، بلکه دغدغه امروز ما باید مسائل فرهنگی باشد.

وی در ادامه افزود: نتیجه تمام تلاش مدیران در سطوح مختلف و همچنین خروجیِ تمام دستاوردها و توفیقات علمی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه در نهایت باید منجر به بالا بردن سطح معرفت درونی و جذب دانشجویان و جوانان به معنویات شود، که تبلور این امر در صفوف باشکوه نماز جماعت در دانشگاه‌ها و محیط‌های علمی و فرهنگی بروز و ظهور می‌یابد.

نماینده خبرگان رهبری در ادامه اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس، کشور از ظرفیت جوانان و نخبگان استفاده کرد و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در حال حاضر هم باید از ظرفیت آنان بهره‌مند شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی کشور با تکیه بر رهبری امام خمینی(ره) و جوانان توانست در مقابل دشمن گام‌های موثری را بردارد و این در حالی بود که بیش از ۴۰ کشور دشمن را حمایت می‌کردند

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر ایران اسلامی در همه‌ مباحث مختلف از جمله مباحث علمی از دشمن برتر است ابراز کرد: این امر به واسطه حضور جوانان و دانشجویان بوده و موجب شده تا اهداف دشمن به نتیجه نرسد.

عضو شورای حوزه علمیه قزوین در ادامه اظهار کرد: دشمن از نظر فرهنگی به صورت مستقیم تجاوز می‌کند و محور این تجاوز فضاهای مجازی موجود است که از آنها استفاده می‌کند، بنابراین باید با مدیریت و شناسایی دشمن به دفاع بپردازیم.

حجت الاسلام والمسلمین اسلامی خاطرنشان کرد: در زمان دفاع مقدس یک دشمن داشتیم که با آن مبارزه کردیم، اما امروز دشمنان زیادی داریم و باید با شناسایی درست آنها و اهداف‌شان در عرصه‌های مختلف و طراحی عملیات، مانع پیشروی دشمن در کشور باشیم.

نماینده خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: اعضای هیأت علمی باید آینده دانشگاه را در ابعاد مختلف بین المللی، کشوری و استانی در نظر داشته باشند و در راستای بالا بردن نقش دانشگاه در ابعاد مختلف نقش آفرینی کنند.

امام جمعه شهرستان تاکستان در پایان گفت: اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها باید از نگاه آموزشی صرف بیرون آمده و اقتصاد دانشگاه‌ها را به سمت اقتصاد دانش بنیان که زیربنای اقتصاد مقاومتی است، پیش ببرند.

منبع: رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين