امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/14 - 10:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاروان شعر اربعین حسینی به کربلا سفر می‌کند

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام و المسلمین جواد محمدزمانی شاعر و پژوهشگر حوزوی و رئیس انجمن شعر طلاب کشور ضمن اعلام خبر برگزاری جلسات هم اندیشی درباره شعر اربعین حسینی، گفت: این کاروان متشکل از ۱۰ شاعر جوان و پیشکسوت با هدف تعامل با شاعران عراقی درباره شعر حسینی و شعر اربعین در کشور عراق است. ما به‌ دنبال برگزاری جلسات شعر طی سه روز متوالی هستیم تا گفت و گو و مباحثات شاعران ایرانی و عراقی به راهکارهایی برای ارتقای شعر حسینی بیانجامد.

وی افزود: عباس اربابی، سید محمدجواد شرافت، حمیدرضا برقعی، هادی جان فدا و محمد غفاری از جمله شاعرانی هستند که در ‌این سفر حضور دارند.

محمدزمانی ادامه داد: این حرکت به همت کمیته فرهنگی اربعین زیرنظر بعثه مقام‌ معظم‌ رهبری انجام می شود. شعر حسینی ظرفیت‌های زیادی دارد اما تاکنون مورد غفلت قرار گرفته است؛ چرا که هر سال در ‌راهپیمایی اربعین حسینی شاهد حضور میلیون‌ها زائر و عاشق هستیم و این میان شعرا با توجه به جایگاه ویژه شعر میان مردم تکالیفی دارند و باید از این ظرفیت ها بهره برده و آن ها را تقویت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اینکه چطور می‌توان وضعیت شعر آیینی را ارتقا داد، چه مضامینی در پیاده‌روی ‌اربعین حسینی برای بهره‌گیری از شعر وجود دارد و به طور کلی جریان‌شناسی شعر آیینی امروز، از جمله اهداف این گردهمایی در کاروان کربلا است. ضمن ‌این که ارتباط شاعران ‌ایرانی و عراقی خود امری پربرکت است و زمینه فعالیت های مشترک را فراهم‌ می کند.

سرپرست کاروان شعرای آیینی، درباره نحوه بازتاب فعالیت‌های کاروان بعد از برگزاری جلسات هم اندیشی اظهار داشت: اشعار و نتایج جلسات در سومین سوگواره بین‌المللی عبرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در نظر داریم اشعار را در قالب یک کتاب یا نشریه چاپ کنیم.

شایان ذکر است؛ ۱۰ شاعر آیینی ایران روز شنبه (۲۵ شهریور) عازم کشور عراق می‌شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين