امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/15 - 10:03 ذخیره فایل ارسال به دوستان
فتح آبادی:

ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان به ازای ایجاد اشتغال برای مددجویان

به گزارش بابل نوین، حسین فتح آبادی سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران اظهار کرد: یکی از رویکردهای اصلی این نهاد توانمند سازی مددجویان تحت حمایت است و برای تربیت نیروهای متخصص برای ورود به بازار کار و خودکفایی آن ها دوره های آموزشی را برگزار می‌کند.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در استان تهران از خدمات دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت بهره‌مند شدند، افزود: بر اساس شرایط اعلام شده، آموزش افرادی که صلاحیت شرکت در دوره‌های آموزشی را دارند و به این مراکز معرفی شده‌اند، بدون اخذ وجه انجام می‌شود.

فتح آبادی در خصوص ارائه بسته های تشویقی به کارفرمایان به ازای ایجاد اشتغال برای مددجویان و فرزندان مددجو، تصریح کرد: کمیته امداد در قالب بسته های تشویقی، حق بیمه سهم کارفرما را طی مدت ۲ سال با هدف ایجاد انگیزه در کارفرمایان و کارآفرینان برای به کارگیری و استخدام مددجویان پرداخت می‌کند.

سرپرست معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران درباره شیوه پرداخت حق بیمه سهم کارفرما توسط این نهاد، خاطر نشان کرد: حق بیمه سهم کارفرما در سال اول ۱۰۰ درصد و در سال دوم ۵۰ درصد پرداخت می‌شود.

وی افزود: از جمله اقدامات تشویقی کمیته امداد برای کارفرمایان پرداخت هزینه برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی برای کارجویان، متناسب با نیاز کارفرما پیش از آغاز به کار مددجو است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين