امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/15 - 10:09 ذخیره فایل ارسال به دوستان
پرویز سروری:

ایران باید خروج آمریکا از برجام را پرهزینه کند/با خارج شدن آمریکا خدشه‌ای جدی به این قرارداد وارد می‌شود

به گزارش بابل نوین، پرویز سروری دبیر کل جمعیت رهپویان درباره خروج آمریکا از برجام و آینده آن ، اظهار کرد: نقش آفرین اصلی در برجام آمریکاست و اگر این کشور از این قرارداد خارج شود به عبارتی برجام از درون تهی خواهد شد.

وی افزود: واضح است آمریکا عصاره برجام را کشیده است و می‌خواهد تفاله آن را به ما بفروشد، به عبارتی دیگر قصد دارد که ما را با تفاله برجام سرگرم کند.

سروری تصریح کرد: ایران باید ‌در این مقطع زمانی با برنامه ریزی منسجم بتواند شکاف عمیقی میان اروپا و آمریکا ایجاد کند چرا که امروز میان مقامات اروپایی و سیاست‌های ترامپ تفاوت‌های بسیاری دیده می‌شود.

دبیر کل جمعیت رهپویان بیان کرد: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند ما را به عنوان علت خروج خود از برجام معرفی کنند و به تعبیری ایران را ناقض برجام جلوه دهند و ما باید با تلاش نقشه‌های شوم آمریکا را نقش بر ‌آب کنیم.

وی ادامه داد: ما همه تعهدات خود در برجام را انجام داده‌ایم و عملکرد ایران نباید به گونه‌ای باشد که آمریکایی‌ها بتوانند ایران را ناقض برجام جلوه دهند و به تعبیری ایران به نقطه بسیار حساسی رسیده است که باید سنجیده عمل کند.

سروری گفت: با خارج شدن آمریکا از برجام خدشه‌ای جدی به این قرارداد وارد می‌شود و ما نباید اجازه دهیم که آمریکا با خروج خود از پیمانی که در آن ایران به همه تعهدات خود عمل کرده است سفره برجام را جمع کند و هزینه دیگری را به ما تحمیل کند.

دبیر کل جمعیت رهپویان افزود: این بازی است که شروع شده و ایران باید تلاش کند که آن را با کمترین هزینه‌ای به برد خود منتهی کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایران باید در این برهه زمانی خروج آمریکا از برجام را پرهزینه کند و باید بداند که اگر از این تعهد خارج شود مستلزم پرداخت غرامت است تا دولت آمریکا در رویکرد خود تجدید نظر کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين