امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/15 - 15:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

سکوت دولت و وزارت امورخارجه در نقض برجام توسط آمریکایی‌ها از دید ملت چیزی جز ذلت نیست

امام‌جمعه بابل گفت: وزارت امور خارجه اقدام فوری و جدی در خصوص نقض برجام انجام دهد زیرا سکوت وزارت امور خارجه و دولت در دید ملت ما جز ذلت چیز دیگری نیست.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه بابل با اشاره به اهمیت و جایگاه نمازجمعه اظهار کرد: افرادی که جامانده از حج هستند مطمئن باشند برکت آن در نمازجمعه ذخیره شده است و نمازجمعه فرصتی برای جبران عدم حضور در حج است.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برنامه های عید غدیر افزود: امسال در شهرستان بابل شاهد شکوفایی خوبی در زمینه جشن‌های غدیر در محافل مختلف بودیم که از دست‌اندرکاران برگزاری این مراسم تقدیر ویژه دارم.

این مقام مسئول ادامه داد: رمز بقای اسلام در گرو اقامه عزای سیدالشهدا است، عزای امام‌حسین(ع) سرمایه پرافتخاری برای شیعه است که توانسته برکات عظیمی در اقامه عزا به جامعه شیعی برساند.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: دستاورد اجتماعی، انقلابی و سیاسی عزای امام‌حسین(ع)، بهره‌وری‌های زیادی نصیب جامعه ما کرده و احیای مسلمانان، بیداری آنان و خروج از مردگی در جوامع اسلامی از دستاوردهای اقامه عزای سیدالشهدا است.

حجت‌الاسلام روحانی تاکید کرد: خود را برای بهترین نحو در عزای سیدالشهدا آماده کنید و اقامه عزا همراه با نمازجماعت باشد، نباید اقامه عزا احیانا تنها به مداحی مختصر و صرف شام بسنده شود.

وی با اشاره به نحوه صحیح برگزاری محافل عزاداری سیدالشهدا گفت: مرحوم آیت‌الله هادی روحانی می‌فرمود “مجالس سیداالشهدا(ع) محافل کامل باشد و نباید به صورت ناقص برگزار گردد”پس هدف عزاداری‌ها کسب معارف دینی است و کم‌لطفی در این امر خیانت محسوب می‌شود.

خطیب جمعه بابل در مورد نسل‌کشی‌های اخیر در کشور میانمار اظهار کرد: جنایت کم‌نظیر در میانمار در جریان است، مسلمانان مظلومانه تحت فشار نظامیان و رییس دولت این کشور کشته می‌شوند و غرب از خانم سوچی با دادن جایه صلح نوبل خواست تا ماندلاسازی کنند.

روحانی افزود: زنی بی‌رحم و به رغم همه ادعایش خبیثانه‌ترین و رزیلانه‌ترین امر را مرتکب شد و کشورهای غربی مدعی حقوق‌بشر در قبال این جنایت، ساکت شده‌‍اند و شورای امنیت سازمان ملل نیز تنها به بیانیه‌ای سبک اکتفا کر د که حاصل آن اخراج ۳۰۰ هزار آواره مسلمان به زور از این کشور است و نسل‌کشی وسیعی در این منطقه علیه مسلمانان صورت گرفت، اگر این مردم فقط چند نفر مسیحی بودند، غرب و شورای امنیت به راحتی از این صحنه‌ها می‌گذشت؟ جایزه صلح نوبل وقتی به مانند اسحاق رابین داده می‌شود از این بیشتر انتظار نمی‌رفت که به امثال خانم سوچی داده شود.

وی با اشاره به تحریم جدید هواپیمایی و نقض مکرر برجام اظهار کرد: با مصوبه کنگره آمریکا در تحریم فروش هواپیما میخ دیگری بر تابوت برجام کوبیده شد، سیاست آمریکا در برجام این است که هم آن را حفظ و هم نقض کند، سیاست آن‌ها کاملا سیاست روشنی است و شرایطی بوجود بیاورند که جمهوری اسلامی هم پایبند به برجام باشد و هم هزینه سنگین را با نظارت شدید بپذیرد و هر از چندگاه آمریکایی‌ها در مقابل نقض مکرر برجام، ایران را متهم به نقض روح برجام کنند.

امام جمعه بابل تصریح کرد: موانع اقتصادی، ارتباطاتی، موانع پولی و بیمه بعد از برجام برداشته نشد بلکه فشارهای بیشتری بر ایران وارد می‌شود، وزارت خارجه جمهوری اسلامی که باید سرشار از حکمت، مصلحت و عزت باشد نباید این‌گونه در مقابل اقدامات آمریکایی‌ها ساکت باشد، مردم این‌گونه رفتار ذلیلانه را نمی‌پذیرند، وزارت امور خارجه اقدام فوری و جدی در خصوص نقض برجام انجام دهد زیرا سکوت وزارت امور خارجه و دولت در دید ملت ما جز ذلت چیز دیگری نیست.

وی با انتقاد شدید از واردات گسترده و تبلیغ وسیع کالای خارجی یادآور شد: در شش ماهه اول سال به رغم این که رهبر سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال معرفی فرمودند که آن دسته از کالایی‌هایی که در کشور تولید می‌شود هم واردات و هم خریدش طبق حکم رهبر معظم انقلاب حرام است در صداو سیما انواع و اقسام کالاهای خارجی با جوایز سنگین تبلیغ می‌شود که با شعار سال همخوانی ندارد.

حجت‌الاسلام روحانی در پایان گفت: کالاهای با کیفیتی در کشور تولید می‌شود ولی نسبت به آن‌ها بی‌توجهی می‌شود. تبلیغات و جوایز سنگین با اقتصاد مقاومتی چگونه همخوانی دارد؟ این حرکت در صدا وسیما که مسئول آن از سوی رهبر معظم انقلاب منصوب می‌شود با خواسته‌های رهبر معظم انقلاب همخوانی ندارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين