امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/15 - 16:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه لاله‌آباد:

وضعیت طلاق و استحکام خانواده‌ها در کشور بسیار نگران‌کننده است/مسئولان فقط به فکر کنسرت، جشنواره و اسکار نباشند

امام‌جمعه لاله‌آباد گفت: ما مسجد، پیامبر و اهل بیت داریم و در جامعه اسلامی داریم زندگی می‌کنیم چه کسانی مسئول هستند دولت، مجلس، صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد چه می‌کنند، وضعیت طلاق و استحکام خانواده‌ها در کشور بسیار نگران‌کننده است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز نمازجمعه لاله‌آباد با اشاره به ضرورت دین‌مداری اظهار کرد: همه انسان‌های موحد به‌دنبال بیداری و حرکت در مسیر دین هستند و اهل دین هم باید توجه داشته باشند چه چیزی جلوی دین آن‌ها را می‌گیرد و چه چیزی موجب حفظ آن می‌شود.

وی افزود: امام‌صادق(ع) می‌فرماید “دین خود را با تقوا، خداپرستی و ورع حفظ کنید” پس باید با حضور در صفوف نماز جمعه و رعایت تقوای الهی در این مسیر قرار بگیریم.

این مقام مسئول با اشاره به جریان تاریخی مباهله در اسلام  ادامه داد: مباهله این درس را به ما می‌دهد که در مقابل دشمن باید با تمام توان ایستاد و اگر مسئولان کشور و مردم با تمام توان بایستند دشمن تسلیم خواهد شد.

امام‌جمعه لاله‌آباد تصریح کرد: روز تکریم خانواده را در پیش داریم و یکی از مسائلی که متاسفانه در کشور ما بسیار کم‌رنگ شده است بحث خانواده است، آمارهایی که در مورد خانواده در کشور داریم بسیار خطرناک و نگران‌‎کننده است.

حجت‌الاسلام شیخی گفت: تعدد پرونده‌های طلاق نشانی برای  ازدست دادن قوام خانواده در کشور است و آمارهایی چون این که از تیر ماه ۹۵ تا تیر ماه ۹۶ حدود ۱۷۴ هزار طلاق در کشور ثبت شد یعنی از بین رفتن کرامت و قوام خانواده.

وی با اشاره به آمارهای نگران‌کننده دیگر افزود: در سال ۹۵ در محاکم قضایی تعداد ۱۶۴ هزار پرونده طلاق تفاهمی داشتیم و این بسیار خطرناک است، ۷۲ هزار زن به تنهایی رفته و درخواست طلاق داده‌اند و در کنار این‌ها ۱۳۰ هزار پرونده برای دریافت مهریه و ۸۶ هزار پرونده برای نفقه به جریان افتاد که از شکست مباحث فرهنگی در خانواده‌ها خبر می‌دهد.

خطیب جمعه لاله‌آباد تاکید کرد: باید توجه کنیم در کدام جامعه زندگی می‌کنیم، ما مسجد، پیامبر و اهل بیت داریم و در جامعه اسلامی داریم زندگی می‌کنیم نباید وضعیت جامعه ما این‌گونه باشد، چه کسانی مسئول هستند، دولت، مجلس، صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد چه می‌کنند و کجای کار هستند، وضعیت طلاق و استحکام خانواده‌ها در کشور بسیار نگران‌کننده است.

شیخی ادامه داد: آقایان آن قدر سیاست‌زده شدند که از اصل حمایت و قوام خانواده دور شدند و به‌دنبال کنسرت، جشنواره و جوایز اسکار هستند ولی به فکر اصلی‌ترین مسئله امروز جامعه که بحث خانواده است نیستند، سیاست و اقتصاد و فرهنگ و اخلاق به خانواده بسته است

وی با اشاره به تصمیمات اخیر آمریکا و نقص‌های مکرر برجام اظهار کرد: از دشمن غیر از این انتظار نمی‌رود اما آنچه که مهم است دولت و مسئولین ما باید با قدرت در مقابل دشمن بایستند و اعلام کنند که اگر بخواهند به این راه ادامه دهند ما با قدرت تمام همان راه قبل از برجام را ادامه خواهیم داد.

امام‌جمعه لاله‌آباد با اشاره به نزدیکی ماه محرم افزود: مبادا عزاداری‌های ما بدون شعور و درک از واقعیت محرم باشد، مجالس را به سمت فقط مداحی و اطعام‌دهی نبریم و بیشترین بهره را از فضای معنوی و درک واقعه عاشورا بگیریم.

وی در پایان از حضور استعدادهای محروم ایرانی در مدارس سخن به میان آورد و گفت: در نزدیکی به زمان شروع سال تحصیلی جدید هستیم، به فکر محرومین و دانش‌آموزانی باشیم و با همت در جشن عاطفه‌های کمیته امداد شرکت کنیم تا ایرانی سربلند داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين