امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/15 - 19:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سیف:قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری چین و ایران بیانگر توسعه روابط دو کشور است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: امضای قرارداد 10 میلیارد دلاری چین با ایران بیانگر یک عزم جدی برای ادامه همکاری های دو کشور است.

به گزارش بابل نوین، «ولی الله سیف» امروز در مراسم امضای موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری ‘سیتیک تراست’ چین با ۵ بانک ایرانی در پکن افزود: روابط ایران و چین نه تنها یک رابطه تاریخی و با سابقه طولانی است بلکه اکنون یک رابطه استراتژیک بوده و این قرارداد نیز می تواند سبب تقویت رابطه دو کشور شود.
مقام ارشد بانک مرکزی کشورمان ادامه داد: یکی از فعالیت هایی که می تواند روابط دو کشور را مستکحم کند روابط اقتصادی و تجاری است بر اساس روابط اقتصادی و تجاری، مردم نیز با همدیگر ارتباط برقرار می کنند و این ملت ها هستند که به همدیکر نزدیک می شوند.
به گفته وی، یکی از پیش نیازهای توسعه روابط انسانی و اقتصادی دو کشور، توسعه روابط بانکی است بانک ها می توانند در روابط تجاری اطمینان و امنیت ایجاد کنند و ریسک معاملات را کاهش دهند و هزینه ها را به حداقل برسانند.
سیف افزود: یکی از اقداماتی که باید دو طرف انجام دهند این است که بانک ها به همدیگر نزدیک شوند و روابط کارگزاری دامنه دار و وسیعی ایجاد کنند.
رئیس کل بانک مرکزی پیشنهاد داد علاوه بر ۵ بانک ایرانی که امروز با ‘سیتیک تراست’ قرارداد بستند سایر بانک های ایرانی هم بتوانند قرار داد امضا کنند.
سیف افزود: بانک مرکزی در موافقت و انجام این قرارداد انعطاف های زیادی از خود نشان داد که این اقدام به دلیل سوابق فعالیت های
‘سیتیک’ در ایران و تسریع در اهداف مورد نظر شکل گرفت.
مقام ارشد بانک مرکزی کشورمان توضیح داد: ‘کونلن’ هم یکی از شرکای تجاری و با سابقه ایران است که در دوران تحریم همکاری مناسبی با ایران داشت و در شرایط حاضر ضمن قدردانی از این بانک نظر ما این است که سایر بانک های چینی هم بتوانند با ایران همکاری کنند.
سیف پیشنهاد داد که طرف چینی تمهیداتی فراهم کند که زمینه ساز ورود سایر بانک های ایران به این کشور و اخذ قرارداد فاینانس شوند.
وی گفت: امکانات متنوعی در گروه سیتیک وجود دارد که می تواند زمینه بسط روابط دو کشور باشد و زمینه افزایش ارتباطات را فراهم کند.
موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری ایران با ‘سیتیک تراست‘ چین امروز با حضور ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی، علی اصغر خاجی سفیر ایران در پکن، محمد خزاعی رئیس سازمان سرمایه گذاری و مدیران’سیتیک تراست’ در پکن امضا شد.
به گزارش ایرنا، این نشست که در مرکز ‘سیتیک تراست’چین در پکن برگزارشد، موافقتنامه قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری خط اعتباری سیتیک تراست چین با ۵ بانک رفاه کارگران، صنعت و معدن، پارسیان، پاسارگار و توسعه صادرات امضا شد.
‘سیتیک تراست’یکی از موسسه های مالی بزرگ دنیاست به طوری که در بین ۵۰۰ شرکت مالی دنیا در ردیف ۵۱ جهان قرار گرفته است. /ص

ایرنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين