امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/15 - 19:41 ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران:

مصرف داروی تزریقی در بیماران دیابتی مازندران ۴ برابر شد

مصرف داروی تزریقی در بیماران دیابتی مازندران از سال ۸۹ تا ۹۵ چهار برابرافزایش داشته است.

به گزارش بابل نوین، محمد خورشیدی مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران به افزایش مصرف انسولین در این استان اشاره کرد و گفت: از سال ۹۲ تا ۹۵ بیماری دیابت رشد قابل توجه‌ای داشته است.

وی به رشد ۷۷ درصد نسخه‌نویسی در حوزه دیابت اشاره کرد و افزود: نسخه تزریقی برای بیماران دیابتی در سال گذشته چهار برابر افزایش پیدا کرده است.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران گفت: ۷۵ هزار نفر از بیماران تحت پوشش پزشک خانواده معادل ۸ درصد از جمعیت شهری از بیماری دیابت رنج می‌برند.

خورشیدی با بیان اینکه بالاترین آمار مبتلایان دیابتی کشور در استان‌های تهران و مازندران بویژه شهرستان بابلسر ثبت شده است، افزود: یکی از راهکار‌های کم هزینه در حوزه دیابت، توانمندسازی پزشکان است.

وی از پرداخت ۱۴ میلیارد تومان هزینه دارویی دیابت در سال ۹۵ از سوی تامین اجتماعی خبر داد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی مازندران افزود: پیش‌بینی می‌شود با توجه به شیوع این بیماری در ۱۰ سال آینده، پرداخت هزینه در حوزه دیابت ۱۰ برابر افزایش پیدا کند.

خورشیدی خواستار ایجاد کلینیک‌های ویژه در سطح ۲ و ۳ در جهت جلوگیری از این بیماری شد و راهکار‌هایی اتخاذ شود تا این بیماری جزو بیماری‌های خاص تلقی شود./ص

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين