امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/16 - 14:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان
اسلامیان:

وام ضروری بازنشستگان تا مهرماه پرداخت می شود/ افزایش سقف وام به ۴ میلیون تومان

به گزارش بابل نوین، محمود اسلامیان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در همایش ملی گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان، گفت: چالش‌هایی در صندوق‌های بازنشستگی وجود داشته اما خوشبختانه این دولت به این مشکلات توجه کرده و آن را مورد واکاوی قرار داده است.

وی ادامه داد: یکی از عارضه‌ها و مشکلاتی که همیشه وجود داشته، این است که مسائل مورد واکاوی علمی قرار نمی‌گیرد و راه حلی هم برایش پیش‌بینی نمی‌شود. اما در صندوق بازنشستگی رویکرد جدیدی ایجاد شده و تلاش کرده‌ایم با استفاده از تجربه مدیران بین‌المللی آن را برطرف کنیم.

اسلامیان با بیان اینکه یک واکاوی علمی دقیق در صندوق انجام شده، بیان کرد:مشکلات بررسی و راه حل‌هایی برای آن در نظر گرفته شده است. چرا که همانگونه که می‌دانیم در سال‌های گذشته، ۲۶ تصمیم اشتباه بدون آنکه هزینه‌هایش پرداخت شود برای صندوق گرفته شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، تصریح کرد: در ۴ سال گذشته عقلانیت حاکم شده، تورم را کنترل کرده‌ایم و افزایش حقوق،هم پای تورم ایجاد شده، به طوریکه از سوی دولت ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار گرفته‌ایم تا به طور میانگین ۱۸ و نیم درصد افزایش حقوق بازنشستگان را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: تبعیض حقوقی که میان بازنشستگان وجود داشت از مسائل و چالش‌های بزرگ است که امیدواریم در یک دوره زمانی بتوانیم آن را تعدیل کنیم.

کاهش قدرت خرید بازنشسته‌ها به ۶۷٫۷ درصد

اسلامیان گفت: کاهش قدرت خرید بازنشستگان نیز چالش جدی دیگر بازنشستگان است که در دولت قبلی اتفاق افتاد و افزایش حقوق‌ها زیر نرخ تورم بود، به طوریکه قدرت خرید بازنشسته را ۶۷٫۷ درصد کاهش داده بود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد اقداماتی که برای بازنشستگان در دستور کار است، گفت: وام ضروری بازنشستگان به ۴ میلیون افزایش یافته و سقف آن ۳۰۰ هزار تومان است و تا مهر ماه تمام این وام‌ها به بازنشستگان پرداخت می‌شود.

افتتاح ۵ خانه امید به مناسبت روز تکریم بازنشستگان

وی همچنین از افتتاح ۵ خانه امید به مناسبت روز تکریم بازنشستگان خبر داد و گفت: تا این لحظه ۳۸ خانه امید داشتیم که امروز به ۴۳ خانه افزایش پیدا می‌کند.

وی همچنین از واگذاری سهام بیمه ملت و اعطای خودرو به صورت لیزینگ برای بازنشستگان کشوری به عنوان دیگر اقدام انجام شده برای این افراد خبر داد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين