امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/16 - 17:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

استفاده ابزاری قدرت‌های غربی از تروریسم، موجب تسری آن به قلب اروپا شده است

به گزارش بابل نوین، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با زیگفرید براک رئیس مجلس نمایندگان بلژیک با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء سطح همکاری های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی با کشورهای اروپایی به ویژه بلژیک، اظهار کرد: مجالس دو کشور می توانند نقش تاثیر گذاری در بسترسازی برای استفاده از ظرفیت های گسترده سرمایه گذاری در ایران در حوزه های انرژی، فناوری و دانش بنیان داشته باشند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تشریح خطرات ناشی از تسلیح،تجهیز، آموزش و گسترش گروه‌های تروریستی که از سوی برخی کشورهای منطقه ای و غربی صورت می پذیرد، تصریح کرد: حوادث روزهای اخیر اروپا نشان داد که استفاده ابزاری برخی کشورها از تروریسم در عراق و سوریه، موجب غیر قابل مهارشدن آن و تسری این پدیده شوم به قلب اروپا شود.

شمخانی گفت: ادبیات تهدیدآمیز مقامات سیاسی و امنیتی آمریکاعلیه جمهوری اسلامی ایران ضمن آن که موجب شفاف سازی رویکردهای ستیزه جویانه این کشور برای افکارعمومی جهانی می شودهیچ گونه تاثیری در سیاستهای اصولی ایران در موضوعات منطقه ای، ارتقای توانمندی‌های متعارف دفاعی و تداوم حمایت از ملت‌های تحت ظلم نظام سلطه ندارد.

امیر دریابان شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مثبت اتحادیه اروپا در توافق هسته ای اشاره و تصریح کرد: برجام، توافقی بین المللی و مورد تایید شورای امنیت است و همه طرف ها بایستی در برابر رفتارهای نابخردانه و مواضع تندو غیر قانونی که تضعیف کننده آن است ایستادگی کنند.

عضو هیئت نظارت بر اجرای برجام تصریح کرد؛ فضاسازی های رسانه ای و عملیات روانی آمریکایی ها در دوره های ۱۲۰ روزه صدور معافیت های تحریمی به منظور تحت تاثیر قرار دادن کشورها وممانعت از همکاری با ایران بوده و حرکت در مسیر ایران هراسی است.

شمخانی با اشاره به روند رو به تزاید دیدار مقامات کشورهای مختلف و حضور هیئت های تجاری مختلف از سراسر دنیا در ایران افزود: این روند نشان می دهد، هیئت حاکمه آمریکا درک صحیحی از فضای تجاری و اقتصادی جدید به ویژه نسبت به کشور پهناور و سرشار از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران ندارند.

زیگفرید براک رئیس مجلس نمایندگان بلژیک نیز در این دیدار تاکید کرد: با فعال سازی ظرفیت‌های گسترده همکاری امکان شکل‌گیری فصل جدیدی در روابط ایران و بلژیک در کلیه حوزه های مورد علاقه وجود دارد.

وی با قدردانی از اقدامات تهران در مبارزه با تروریسم در منطقه، خاطرنشان کرد: ایران عامل ثبات در منطقه بوده و در روند مبارزه با تروریسم نقش مهمی ایفا کرده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين