امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/18 - 18:13 ذخیره فایل ارسال به دوستان
قاضی مقیسه:

بابک زنجانی به وجود ۲۰۰ میلیارد از اموالش در اختیار افرادی در داخل کشور اعتراف کرد

مقیسه گفت: افرادی در داخل از این اموال بیت‌المال برخوردار بودند و نزدیک 200میلیارد تومان اموال در دست افراد است که امیدواریم در جهت برگشت اموال تلاش شود .

به گزارش بابل نوین،  قاضی مقیسه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه علت حضور زنجانی در دادگاه امروز چه بود گفت: ابهاماتی در مورد پرونده فلاح و شمس در خصوص مشارکت و نحوه پرداخت هدایایی که زنجانی به فلاح داده بود وجود داشت که این هدایا بیش از ۳۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: همچنین در خصوص نقش آقای شمس در فروش شرکت فال ابهاماتی مطرح بود که زنجانی قبل از جلسه علنی در شعبه ٢٨ مسائلی را مطرح کرد و همچنین در دادگاه نیز به مواردی اشاره کرد که انشاءالله تصمیم نهایی را خواهیم گرفت.

رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب در رابطه با عدم حضور فلاح هروی در دادگاه گفت: وی بیمار بود و حال مساعدی نداشت، که طبق قانون باید شخص متهم در جلسه دادگاه حضور داشته باشد؛ بنابراین پس از بهبودی جلسه‌ای برای اخذ دفاع آخر برگزار می‌شود که متعاقبا اگر الزامی باشد علنی برگزار شود اعلام خواهد شد.

مقیسه تصریح کرد: در خصوص شمس آخرین دفاعیات اخذ شد و در مهلت قانونی پس از ارائه لایحه مبادرت به صدور حکم می‌شود

وی تصریح کرد: بابک زنجانی در دادگاه ادعاهای مکرری داشته که با بررسی مشخص شد تمام آن ادعا‌ها کذب است و هیچ اقدامی انجام نداده، امیدواریم مسئولان امر در جهت اجرای حکم و بازپس‌گیری اموال و احضار افرادی که اموال بیت المال در دستشان است اقدامات لازم را انجام دهند.

مقیسه گفت: افرادی در داخل از این اموال بیت‌المال برخوردار بودند و نزدیک ۲۰۰میلیارد تومان اموال در دست افراد است که امیدواریم در جهت برگشت اموال تلاش شود چرا که امروز هم خودش بیان کرد نزدیک ۲۰۰ میلیارد از پولش در دست افراد است. برای سایر متهمان این پرونده هنوز دادستانی کیفرخواست صادر نکرده است./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين