امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/18 - 18:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی:

تلاش مبلغان برای مبارزه با انحراف در عزاداری‌ها ضرورت دارد

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی بر تلاش مبلغان در راستای مبارزه با خرافات و انحرافات مراثی و عزاداری های اهل بیت(ع) تأکید کرد.

به گزارش بابل نوین، نخستین روز از همایش آموزشی «مبلغان و شبهات عاشورایی» با حضور جمع کثیری از روحانیان، مبلغان و اساتید و مسؤولان حوزه پیش از ظهر امروز از سوی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

حجت الاسلام سعید روستا آزاد معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این همایش با اشاره به لزوم تلاش گسترده در راستای پاسخ گویی به شبهات علیه شیعه اظهار داشت: نباید توقع داشته باشیم که چون مکتب و مسیر ما حق است، در آن القای شبهات نباشد، همچنانکه قرآن هم تأکید می کند همواره افراد معاند در صدد شبهه افکنی در دین بوده اند.

وی افزود: خداوند در کتاب آسمانی خود تأکید می کند که نور خدا خاموش شدنی نیست، ولی این مسأله وظیفه ما را کم نمی کند، بنابراین ما وظیفه داریم در مسیر اتمام نور تلاش کنیم.

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات با تأکید بر این که برای مبلغان تعمیق باورها و تقویت اعتقادات مردم مقدم بر شبهه زدایی است، ابراز داشت: گاهی اوقات بخش عمده ای شبهات با عمق بخشی به باورهای مردم خود به خود از بین می رود.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه امروز در مسأله امامت شبهات زیادی وارد شده است، حال اگر مبلغ ما بتواند به خوبی ابعاد این مسأله و اهمیت موضوع امامت را تبیین کند خود به خود ریشه بخش عمده ای شبهات خشکانده خواهد شد.

حجت الاسلام روستاآزاد شبهه زدایی برای طلاب را یک اصل مهم و ضروری دانست و خاطرنشان ساخت: مبلغان باید حتما باید برای این مسأله وقت بگذارند، اما توجه داشته باشیم که در موضوع شبهات عاشورایی از افراط در این مسأله خودداری کرده و نهایت تلاش خودمان را مبنی بر حفظ حرمت مقدسات اهل سنت به کار بگیریم، همچنانکه رهبر معظم انقلاب صریحا فتوای به حرمت توهین به مقدسات اهل سنت داده اند.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ سراغ نداریم که یکی از اهل سنت به دلیل توهین شیعیان به مقدسات شان شیعه شده باشد ولی عکس آن را در مورد افرادی که مستبصر شده بودند را دیده ایم، یعنی افرادی که با تحقیق و بررسی شیعه شده ولی وقتی بی احترامی برخی شیعیان را به مقدسات قبلی شان دیده اند از مسیر بازگشته اند.

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات جلوگیری از خرافات در موضوع محرم و عاشورا را یکی دیگر از وظایف مهم مبلغان دانست و تأکید کرد: مبلغان در کنار پاسخ گویی درست به شبهات باید در جهت جلوگیری از منسک های جدید و انحرافات در عزاداری تلاش کرده و در مسیر پیراستن مراثی اهل بیت(ع) از انحرافات نیز گام بردارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته این مسأله را به باید توجه کنیم که بخش عمده ای از شبهاتی که در این گونه همایش ها مطرح می شود، شاید در بسیاری از جوامع مطرح نباشد که نیازی به طرح آنها در منابر نیست./ص

خبرگزاری رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين