امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/18 - 17:19 ذخیره فایل ارسال به دوستان
گزارش تصویری:

اردوی جهادی و برپایی درمانگاه صحرایی در روستاهای بابل

به همت بسیج دانشجویی بابل و دانشگاه آزاد این شهر اردوی جهادی و برپایی درمانگاه صحرایی با نام ولایت 96 برگزار شد.

به گزارش بابل نوین، اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در برپایی درمانگاه صحرایی ولایت ۹۶ در بابلکنار برگزار شد.

عباس عباس‌تبار مسئول بسیج دانشجویی بابل در خصوص نحوه برگزاری این اردو  اظهار کرد: فعالیت جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بابل در قالب بیمارستان صحرایی در بخش اعزام تیم پزشکی، پرستاری و درمانی به ۱۶ روستای محروم منطقه بابلکنار چند هفته قبل آغاز شده و تیم اعزامی خدماتی از جمله معاینه بیماران، تجویز و تحویل داروی رایگان، تست قندخون، تست فشار خون، مشاوره پزشکی و درمانی ارائه می‌کنند.

وی افزود: در این اردوی صحرایی پزشک عمومی، پزشکان متخصص (قلب و عروق، گوارش، طب فیزیک، جراح عمومی، زنان و زایمان، مامائی)، فیزیوتراپ، دنداپزشک (جهت کشیدن، پر کردن و جرم‌گیری دندان) به‌صورت کاملا رایگان و دامپزشک جهت معاینه دام‌ها حضور داشتند.

این مسئول بسیج دانشجویی ادامه داد: ارجاع بیمارانی که نیاز به آندوسکوپی و کونوسکوپی دارند و تجویز داروهای عمومی و تخصصی به صورت رایگان از دیگر برنامه‌های اردوی جهادی صحرایی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد است.

عباس‌تبار در پایان گفت: در کنار بیمارستان صحرایی کلینیک دامپزشکی نیز برپا شد که برای هر روستا دو دام‌پزشک حضور یافته، تمامی دام‌ها را معاینه کردند و داروی رایگان نیز در اختیار دامداران قرار دادند.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين