امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/20 - 10:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

مسکن مهرهای با پیشرفت زیر ۳۰ درصد کنار گذاشته می‌شوند

به گزارش بابل نوین، حمیدرضا عظیمیان معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دستور رییس‌جمهوری مبنی بربسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان امسال، اظهار کرد:‌ سازمان ملی زمین و مسکن به‌عنوان متولی واحدهای مسکن مهر شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، اقدام به تکمیل واحدها کرد که از مجموع یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۹۴۷ واحد، ۹۸۹ هزار و ۵۳۹ واحد (۸۲ درصد) افتتاح شده است.
وی با اشاره به مصوبه ۷۰۰ میلیارد تومانی دولت برای خدمات روبنایی پروژه‌های مسکن مهر افزود: ۴۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ سهم سازمان ملی زمین‌ و‌ مسکن بوده، که آن‌را به تکمیل خدمات روبنایی تخصیص می‌دهد.

عظیمیان با بیان این‌که ۵۴ هزار و ۶۱۳ واحد نیز آماده افتتاح است،‌ تصریح کرد: مسکن‌های مهر مشکل‌دار ۸۵۳۶۸ واحد است که از این تعداد ۵۶۳۱۵ واحد فاقد متقاضی است. ۱۹هزار و ۲۶ واحد دارای متقاضی زیر ۳۰ درصد-پیشرفت فیزیکی- و ۱۰هزار و ۲۷ واحد نیز دارای مشکلات حقوقی هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این‌که با کمیته امداد امام‌خمینی و بنیاد مسکن در حال رایزنی هستیم تا مسکن‌های‌مهر فاقد متقاضی را برای خانواده‌های دومعلول و یا افرادی که واجد شرایط دریافت مسکن اجتماعی هستند اختصاص دهیم، بیان کرد:‌ آمادگی داریم این واحدها را به صورت تفاهمات و توافقاتی دو جانبه در اختیار کمیته امداد و یا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اجرای طرح مسکن اجتماعی قرار دهد.

عظیمیان یادآور شد: مقرر شده تا واحدهای مسکن مهری که در مراجع قضایی بوده و آنهایی که پیشرفت‌ فیزیکی زیر ۳۰ درصد دارند، کنار گذاشته شوند.

منبع:باشگاه خرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين