امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/20 - 10:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولیدات داخلی در انبار خاک می‌خورند/ با وعده‌های پوچ مسوولان حضور ایران در بازارهای جهانی ممکن نیست

به گزارش بابل نوین، محسن خردمند رئیس اتحادیه سراجان درخصوص وضع این روزهای بازار کیف اظهار کرد: در سال جاری ۲۶ درصد افزایش تولید داشته ایم ،اما به سبب واردات بیش از حد عمدتا بخش زیادی از تولیدات داخلی در انبارها خاک می خورد.

خردمند افزود:اکنون در کشور بیش از ۱۵ میلیون دانش آموز و دانشجو وجود دارد که میزان تولیدات داخلی از نظر کیفی و کمی جوابگوی نیاز آنها خواهد بود .

وی ادامه داد:اگر میزان واردات به همین منوال ادامه داشته باشد ما به تولیدکنندگان اعلام می کنیم که میزان تولید را کاهش دهند تا کالاها در انبار و مغازه نماند.

رئیس اتحادیه سراجان گفت: در راستای اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی باید مطالبات و تسهیلات در جهت تسریع امور تولیدکنندگان باشد، اما بیمه در مقابل افزایش تعداد کارگران از سوی تولیدکنندگان حق بیمه بالا برده و این افراد را با مشکل مواجه می کند،به همین جهت نرخ تمام شده کالا با افزایش همراه می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مردم رغبتی به خرید تولید داخلی دارند یا خیر، تصریح کرد: بخش زیادی از تولیدات در سطح مطلوبی قرار دارد و مورد توجه خریداران قرار می گیرد.

خردمند تصریح کرد:تعداد اندکی از تولیدکنندگان به صورت صنعتی اقدام به تولید می کنند،زیرا به سبب گران قیمت بودن ماشین آلات و کمبود سرمایه بسیاری از تولیدکنندگان قادربه واردات دستگاه های تولیدی نیستند و همین امر موجب می شود تا نتوانند به رقابت بپردازند و از گردونه تولید خارج می شوند.

رئیس اتحادیه با اشاره به اینکه اوضاع بازار هر روز رو به وخامت می رود، بیان کرد: بانک ها در این سالها با افزایش میزان سود تسهیلات سپرده ها، افراد را به جای سرمایه گذاری در بازار به سمت خود کشانده اند در نتیجه پول در بازار تزریق نمی شود و اکنون هم به دنبال کاهش سود، بانک ها با تغییر عنوان حساب ها به شکل دیگری به بنگاه داری خود خواهند پرداخت.

خردمند در پایان بیان کرد: اگر مسوولان و دستگاه های ذیربط وعده هایشان در حد حرف باقی نماند و به تولیدکنندگان تسهیلات ارائه دهند پیش بینی حضور تولیدات داخلی در بازار جهانی دور از ذهن نخواهد بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين