امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/20 - 17:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان
بروجردی:

شورای امنیت برای پایان دادن به حادثه میانمار اقدامات موثر به عمل آورد

به گزارش بابل نوین، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همتایان خود درباره حوادث میانمار پیامی صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

همانگونه که استحضار دارید اقلیت مسلمانان روهینگینا در میانمار هدف حملات سازمان یافته و گسترده نظامیان این کشور قرار گرفته‌اند و طی آن هزاران زن و کودک، پیر و جوان بی‌دفاع کشته و مجروح و دهها هزار نوآواراه و مجبور به کوچ اجباری شده‌اند.

این در حالی است که متاسفانه اقدام موثری از سوی جامعه بین‌الملل و برخی از مدعیان حقوق بشر برای جلوگیری از کشتار سازمان یافته و نسل‌کشی به عنوان مصداق بارز جنایت جنگی و نقض گسترده حقوق بشر دوستانه صورت نگرفته است. به جرات می‌توان گفت در صورت ادامه این شرایط تاسف‌بار، جهان شاهد یک فاجعه بزرگ انسانی خواهد بود.

در این حال دولت میانمار نیز نه تنها از انجام هرگونه اقدامی برای ممانعت از نقض آشکار حقوق بشر خودداری می‌کند بلکه از ارسال کمک‌های انسانی توسط کشورها و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به مناطق بحران‌زده در داخل میانمار جلوگیری می‌نماید.

مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن کشتار اقلیت‌مسلمانان روهینگینا در میانمار و تاکید بر مسئولیت دولت میانمار در قبال تداوم این حوادث اسفناک، از سازمان‌های بین‌المللی بویژه شورای امنیت سازمان ملل و پارلمان‌های جهان قویا می‌‌خواهد با عمل به مسئولیت خود براساس اصول شناخته شده حقوق بین‌الملل و تکالیف انسانی و الهی، برای پایان دادن به این حادثه تلخ اقدامات موثر خود را به عمل آورند.

علاءالدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين