امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/20 - 17:40 ذخیره فایل ارسال به دوستان
ترقی:

روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل از پایبندی ایران به برجام دفاع کند

به گزارش بابل نوین، حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره صحبت‌هایی که روحانی باید در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کند، اظهار کرد: در درجه اول روحانی موظف است که نقش آمریکا و اسرائیل را در بی‌ثبات سازی منطقه و شرق و غرب آمریکا تشریح کند.

وی افزود: همچنین باید ادعای آمریکا مبنی بر این که اقدامات ایران در منطقه باعث بی‌ثباتی شده را با استدلال کامل و مستندات رد کند.

ترقی تصریح کرد: رئیس جمهور باید بخشی از سخنان خود را به تشکیل اجماع جهانی علیه ارتش میانمار و جنایاتی که علیه مسلمانان انجام می‌دهند اختصاص دهد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: موضع گیری سریع در برابر تجزیه عراق و طرح‌های پساداعش در منطقه توسط آمریکا نیز باید از مسائل محوری در سخنرانی رئیس جمهور باشد چرا که ملت‌های اسلامی در معرض توطئه‌های پی در پی آمریکا و صهیونیسم قرار دارند.

وی ادامه داد: مسئله مهم این است که آمریکا می‌خواهد ایران را ناقض روح برجام جلوه دهد و در این برهه زمانی روحانی موظف است که از تریبون سازمان ملل از پایبندی ایران به برجام دفاع کند و مستندات خود را درباره بدعهدی آمریکا در برجام، توافق شش جانبه کره و توافق‌های لیبی تحویل دهد چرا که باید ماهیت آمریکا برای جهانیان افشا شود و بدانند که این کشور به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين