امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/20 - 20:38 ذخیره فایل ارسال به دوستان

محمودزاده‌: باشگاه استقلال هیچ مدرکی به ما ارائه نکرده/ قرارداد بالای ۵ سال فاقد اعتبار حقوقی است

مسئول کمیته نقل‌و‌انتقالات سازمان لیگ اعلام کرد باشگاه استقلال تا این لحظه هیچ مدرکی را که نشان‌دهنده عقد قرارداد دو بازیکن زیر ۱۸ سال با آبی‌پوشان باشد، به این کمیته ارائه نکرده است.

به گزارش بابل نوین، باشگاه استقلال امروز (چهارشنبه) با دو بازیکن آکادمی خود به نام‌های حسین توکلی و محمدرضا داوری تمدید قرارداد کرد که مدت قرارداد جدید آنها که در رده جوانان هستند، هفت ساله است. این اتفاق در حالی رقم خورده است که براساس قوانین نقل‌وانتقالات باشگاه‌ها برای مدت زمان قرارداد با بازیکنان خود محدودیت‌هایی دارند که باشگاه استقلال هیچ‌کدام از این محدودیت‌ها را رعایت نکرده است.

فریبرز محمودزاده در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره این تخلف باشگاه استقلال اظهار داشت: بازیکنان زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نمی‌توانند قرارداد بالای سه سال و بازیکنان حرفه‌ای بالای ۱۸ سال نمی‌توانند قرارداد بالای پنج سال داشته باشند، این یک قاعده و قانون مشخص است. در مورد باشگاه استقلال، بنده به عنوان مسئول کمیته نقل‌وانتقلات اعلام می‌کنم،‌ هیچ قراردادی در کمیته نقل‌و‌انتقلات نمی‌تواند بالای پنج سال ثبت شود، به دلیل اینکه سیستم خطا می‌دهد. یعنی حتی اگر متصدی ما هم بخواهد این کار را انجام دهد، نمی‌تواند. پس نتیجه می‌گیریم هیچ قراردادی در سازمان لیگ بالای پنج سال ثبت نشده است.

وی ادامه داد: در مورد این دو بازیکن نیز (حسین توکلی و محمدرضا داوری)،‌ باشگاه استقلال تا این لحظه هیچ قرارداد و مدرکی مبنی بر عقد قرارداد هفت ساله به ما ارائه نکرده است. اگر باشگاه استقلال هم این کار را کرده باشد،‌ یک اشتباه بزرگ انجام داده است. همان‌طور که گفتم سازمان لیگ هیچ مدرکی را تا این لحظه از باشگاه استقلال دریافت نکرده است.

مسئول کمیته نقل‌و‌انتقالات سازمان لیگ در ادام

۲ه تصریح کرد: امیدواریم باشگاه استقلال این کار را انجام نداده باشد، چون این قرارداد کاملاً مغایر با موازین آیین‌نامه‌های نقل‌و‌انتقالاتی داخلی و خارجی است. همان‌طور که گفتم قرارداد بالای پنج سال اعتبار حقوقی  ندارد.

«آیا ممکن است باشگاه استقلال اقدام به عقد قرارداد هفت ساله داخلی کرده باشد؟»، محمودزاده در پاسخ به این پرسش عنوان کرد: اصلاً ما چیزی به نام قرارداد داخلی نداریم. اگر هم قبلاً بوده، اشتباه است. قرارداد یک فرم بیشتر ندارد و چیزی به نام قرارداد داخلی اصلاً وجود ندارد. قرارداد زمانی که بسته می‌شود وجاهت قانونی و حقوقی پیدا می‌کند. پس اگر باشگاه استقلال با این بازیکنان قرارداد بسته باشد،‌ از لحاظ حقوقی این قرارداد می‌تواند مبنا قرار گیرد. اگر در قرارداد این دو بازیکن مدت قرارداد رعایت باشد،  این قرارداد می‌شود درست،‌ اگر هم رعایت نشده باشد، قرارداد آنها فاقد وجاهت حقوقی است./م

منبع:

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين