امروز : پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/21 - 10:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان
پزشکیان:

انتقالی از مناطق محروم مهم ترین مشکل بخش سلامت است

به گزارش بابل نوین، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از انتقالی متخصصین از مناطق محروم انتقاد کرد.
مسعود پزشکیان در آیین تجلیل از بهورزان نوشهر با اشاره به ارزش کار این قشر اظهار کرد: بهورزان ما عدد رقمی هستند و علاوه بر اینکه عادل هستند و همه مردم را پوشش می دهند درست مدیریت می کنند.
نایب رئیس دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سیستم مدیریت اگر داده و عدد و رقم کنترل نشود در این مملکت به جایی نمی رسیم افزود: در صدا و سیما نشان می دهد یک سری نماینده های مجلس فریاد می زنند که در سیستم آموزش و پرورش هشت هزار میلیارد تومان را خورده شد، یکی نمی گوید نماینده محترم وقتی داشتند می خوردند خوابت برده بود ؟
پزشکیان یکی از وظایف مجلس را در بحث نظارت دانست و گفت: زمانی که این پول خوردند پس مجلس چکاره است؟ یکی نمی گوید قوه قضاییه کجا بود؟بعد بانک می گوید بگردیم پول پیدا شود.
وی با بیان اینکه چطور این پول گم شده است که نمی شود پیدا کرد تصریح کرد: وقتی داده و عدد رقم در مانیتور جلوی چشم نباشد گم می شود و اینها همه به خاطر نبودن داده و اطلاعات است.
نایب رئیس دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر اطلاعات و داده مانند خانه بهداشت و بهورزی باشد این اتفاقات نمی افتد، خاطرنشان کرد: جایی که همه داده ها و اموال شخص ثبت شود کار سختی نیست و خیلی راحت می شود مدیریت کرد.
پزشکیان به ارزش کار بهورزان اشاره کرد و گفت: از بهورزی باید مدیریت را یاد گرفت و کار بهورزی خیلی با ارزش تر از کار متخصصان پزشکی است زیرا با امید به زندگی عمر را طولانی تر می کند.یک بهورز در یک روستا از همه چیز از بچه تا پیرزن و پیرمرد خبر دارد که هیچ مدیری چنین اطلاعاتی ندارد.
نایب رئیس اول دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ارتقا در هر شغلی حق همه است اظهار کرد: یکی از اولویت ها در خانه بهداشت ثبات و ماندگاری است.
پزشکیان افزود: در مجلس به دنبال آن هستیم سرانه هر شهر به خود آن شهر و منطقه داده شود و وقتی سرانه بهداشت و درمان به خود منطقه داده شود پول همان منطقه هزینه می شود و اینکه سهم و نیروی یک شهر و روستا در جایی دیگر صرف شود بی عدالتی است.
وی با ابراز تاسف از اینکه برخی جایی استخدام می شوند بعد از نماینده مجلس می خواهند که منتقل شوند تاکید کرد: با این کار منطقه ای که باید خدمت بگیرد عاری از خدمت می شود و این ظلم بزرگی است.
این مسئول با بیان اینکه بهورزی ساختاری است که بر اساس عدالت به همه مردم و به یک کل مشخص داده می شود عنوان کرد:بهورز در هرجای ایران که باشد همان خدمت را با همان کیفیت ارائه می دهد.
پزشکیان با تاکید بر اینکه بهورزی نیز باید ارتقا پیدا کند یادآور شد: دعوا در مجلس این است که طرف تخصص می گیرد اما در منطقه ای باید خدمت کند نمی ماند.
وی تصریح کرد: در تهران نیاز به تخصص نداریم بلکه این تخصص باید در سیستان بلوچستان ، کردستان و اهواز و بسیاری از نقاط محروم و شهرهای دور افتاده باشد.
نایب رئیس اول دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیستم بهداشت و درمان اگر در منطقه رشد کرده به خاطر ساختار این شبکه و کار بهورزان است اظهار کرد: یکی از مشکلات ما این است که کسانی برای ما گاهی تصمیم می گیرند که سواد ندارند و نمی دانند.
پزشکیان با اشاره به اینکه اینهمه بدبختی از بی سوادی و از جهل ما است گفت: هر کس باید بنا بر علم و دانش خود نظر دهد.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين