امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/22 - 11:18 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنران شب‌های محرم هیات یا‌فاطمه‌الزهرا(س) بابل:

معرفت حسین(ع) که باشد کسی تیتر نمی‌زند چرا پول ببریم سوریه/ چرا به ۲۵۰۰ کنسرت در سال گیر نمی‌دهند

سخنران شب‌های محرم هیات یا‌فاطمه‌الزهرا(س) بابلگفت: معرفت به امام حسین(ع) که بیاید در این ایام حساس کسی تیتر نمی‌زند که این همه مردم نیازمندند تو پولت را می‌بری سوریه؟ هیچ وقت به 2500 کنسرتی که در طول سال برگزار می‌شود و بلیطش از چند ده هزار تومان شروع می‌شود نمی‌پردازد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام متانت سخنران دهه اول محرم هیات یافاطمه‌الزهرا(س) بابل در سخنرانی شب اول محرم الحرام ١۴٣٩ اظهار کرد: با این سوادهای امروزی شاید بشود چند تا دکترا گرفت ولی مشکل ما را حل نکرد چون آن‌ها معرفت نیست.

وی افزود: مثال و نمونه آن کربلایی کاظم بود که سواد نداشت اما دریایی از معرفت داشت، می‌گفت می‌فهمم اینجا قرآن است و اینجا نیست.

سخنران دهه اول محرم هیات یافاطمه‌الزهرا(س) بابل ادامه داد: اکثر قاتلین عصمت و طهارت برای خودشان با سواد و عالم بودند اما معرفت نبود، وقتی معرفت نباشد اتفاقات وحشتناکی رخ می‌دهد.

حجت‌الاسلام متانت تصریح کرد: عزیزان دنبال معرفت باشیدبیش از  ۱۴۰۰ سال پیش می‌گفتند ای رسول منجی کی می‌شود ظهور کنی؟ این‌‌ها پیامبر را شناخته بودند مانند بچه‌های‌شان اما وقتی پیامبر(ص) که آمد منتظران ظهور حضرت رسول شدند مخالفان ظهورش.

وی افزود: چند سال بعد منتظر ظهور علی(ع) شدند آن‌قدر هجمه‌ها در خانه علی(ع) زیاد شد که می فرمود ترسیدم حسنینم در زیر دست و پا له شوند.

سخنران شب‌های محرم هیات یا‌فاطمه‌الزهرا(س) گفت: گاهی معرفت هم هست، خطبه سیدالشهدا(ع) در لهوف را بخوانید، حضرت خودش را معرفی می‌کنداما آن‌ها گفتند آری تو را می‌شناسیم و چه‌ها که نکردند.

متانت تاکید کرد: مشکل این است که بیرون از هیات همین‌ها را هم نمی‌دانند، لااقل یک مرحله معرفتمان را بالا بیاوریم مانند آن‌ها که در مقابل حسین(ع) ایستادند، از سواد برویم به معرفت، از معرفت برویم به آن جا که به شهید گفتند دیوانه‌ای این صفحه از کتاب را فقط هر روز می‌خوانی؟ کتاب این همه صفحه دارد، گفت با خودم عهد کردم تا صفحه‌ای را نخواندم و عمل نکردم نروم صفحه دیگر.

وی یادآور شد: پیغمبر هم سواد خواندن و نوشتن نداشت، آیت‌الله جوادی آملی می‌فرماید “سواد نداشت مگر این سواد مهم است؟ به ما گفتند بتوانید بنویسید و بخوانید تا عالم شوید وقتی تمام علم را به او دادند آن خواندن و نوشتن به چه درد می‌خورد”.

حجت‌الاسلام متانت افزود: هر چه از عقیل به ما گفتند برعکس بود، معاویه به عقیل گفت چیزی می‌خواهی محیا کنی که نتوانسته باشی؟ گفت آری کنیزی می‌خواستم بخرم که قیمتش زیاد بود نتوانستم، معاویه خنده‌اش گرفت گفت تو که کوری، عقیل گفت می‌خواهم بچه‌ای برایم بیاورد که اگر به غیرت وادارش کنی گردنت را بزند.

این سخنران ادامه تصریح کرد: عقیل دو تا انتخاب در زندگی‌اش کرد، یکی ام‌البنین را برای امیرالمومنین(ع) و همسری برای خودش که حضرت مسلم را به دنیا آورده است، حضرت مسلم دو تا بچه‌اش که در کربلا شهید شدند، دو تا فرزندش هم در مسیر اسارت شهید می‌شوند، یک دختر ۱۳ ساله هم در حادثه کربلا شهید می‌شود،خانمش هم اسیر، با خودش می‌شود شش شهید، استادمان می گفت من گشتم هشت شهید داده است.

سخنران شب‌های محرم هیات یا‌فاطمه‌الزهرا(س) بابل اظهار کرد: معرفت به امام حسین(ع) که بیاید در این ایام حساس کسی تیتر نمی‌زند که این همه مردم نیازمندند تو پولت را می‌بری سوریه؟ هیچ وقت به ۲۵۰۰ کنسرتی که در طول سال برگزار می‌شود و بلیطش از چند ده هزار تومان شروع می‌شود نمی‌پردازد.

وی با اشاره به کمال اخلاق و غیرت در امام‌حسین(ع) در پایان گفت: استاد ما فرمود علت آن که اباعبدالله(ع) شبانه به سمت مکه رفت به خاطر غیرتی بود که اباعبدالله(ع) به زینب دارد، این ندا هنوز هست.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين