امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/22 - 14:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

دفاع‌مقدس باعث تامین عزت ما شد/دستاوردهای دفاع‌مقدس به برکت قیام عاشوراست

امام‌جمعه بابل گفت: همه دستاوردهای دفاع‌مقدس به برکت قیام عاشورا است زیرا چنان روح و قدرتی در ملت ما دمید که موفقیت ما مسیر شد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه بابل با اشاره به اهمیت محرم و عاشورا اظهار کرد: انقلاب اسلامی مدیون عاشورا است زیرا جریان عاشورا یک جریان انقلاب آفرین است.

وی افزود: متاسفانه برخی‌ها با کمال تاسف در صدد هستند تا شعار انقلابی را از هیات‌های مذهبی در ایام محرم و صفر حذف کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: قیام سیدالشهدا(ع) در جهت اصلاح جامعه در طول تاریخ بود زیرا سراسر جریان کربلا روح انقلابی را در بر گرفته است، امروز غیر مسلمانان از حرکت انقلابی سیدالشهدا(ع) تجلیل می‌کنند و آن را الگوی خود قرار می دهند.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: نباید برای وعاظ و روحانیون در خصوص بیان چگونگی قیام حسینی باید و نباید تعیین شود، متاسفانه از ابزار آلات موسیقی، اشعاری بی محتوا و نوع عزاداری غیر متناسب استفاده می‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: عزاداری سنتی مملو از اخلاص و اشعاری پرمحتوا است و نباید از آن فاصله بگیریم، متاسفانه اشعاری وارد عزاداری‌ها شد که جز تهی کردن عزاداری از برکت ثمر دیگری ندارد، روح جریان عاشورا و محرم باید احیا شود تا قلب نوجوانان و جوانان جامعه با آن‌ها آشنا شود.

وی با اشاره به هفته دفاع‌مقدس افزود: ملت ما در ابتدای دفاع‌مقدس دارای ضعف کامل و سازماندهی ضعیف بود و دشمن با تمام قدرت خود به تصور تسلط کامل به کشور حمله کرد، در جنگ‌هایی که در چند صد سال اخیر بر ما تحمیل شد، شکست خوردیم و بخشی از کشور از دست رفت اما دفاع‌مقدس برکت عظیمی را برای ما مهیا کرد و موجب گسترش سازماندهی و قدرت نظامی در کشور شد و عزت ما تامین گردید.

خطیب جمعه بابل تاکید کرد: همه دستاوردهای دفاع‌مقدس به برکت قیام عاشورا است زیرا چنان روح و قدرتی در ملت ما دمید که موفقیت ما مسیر شد، جلوه قدرت نیروهای مسلح در رژه باشکوه امروز به نمایش گذاشته شد، این رژه نشان اقتدار ما است که به رخ دیگران کشید و خوشبختانه امسال رژه باشکوه‌تر از سال‌های قبل بود.

روحانی با تقدیر از دست اندرکاران مراسم یادواره شهدای نمازجمعه گفت: شهدای حق بزرگی بر گردن ما دارند و یاد شهدا را گرامی باید داشت، از سخنران امروز یادواره شهدای نمازجمعه جناب آقای آرائیان تقدیر می‌کنم.

وی با انتقاد از سخنان اخیر رییس‌جمهور آمریکا در سازمان ملل گفت: سخنرانی رییس جمهور آمریکا در اجلاس عمومی سازمان ملل موجب اعجاب شرکت‌کنندگان و مردم جهان را فراهم کرد، ترامپ در این سخنرانی از آشفتگی کلام برخوردار بود و جملات زشت، رکیک و توام با بی‌ادبی به ملت ما بیان کرد، بسیاری از شخصیت‌ها، مسئولان کشورهای جهان و حتی نخبگان آمریکا نسبت به این سخنرانی اعترض کردند.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: بخشی از این سخنرانی به‌ویژه در خصوص برجام موجب نفرت در میان مردم جهان از رییس‌جمهور آمریکا شد، یکی از علل عصبانی بودن ترامپ به دلیل شکست‌های آنان در منطقه به رغم هزینه‌های سنگین است، تمام طرح‌های آنان برای خاورمینه جدید در سوریه و عراق و سایر موارد به شکست انجامید و آن‌ها معتقدند که جمهوری اسلامی طرح‌های آنان در منطقه را بر هم ریخته است.

حجت‌الاسلام روحانی یادآور شد: نگرانی آنان از نابودی اسرائیل با تقویت جبهه مقاومت است که مسلمانان این غده سرطانی را از ریشه بیرون بیاورند، ملت ما از سخت‌ترین توطئه‌ها سربلند بیرون آمد و نگران نشد با چند تشر رییس‌جمهور آمریکا عقب‌نشینی نمی‌کندو ملت ما از سخنان آشفته و بی‌ادبانه فردی مانند ترامپ مرعوب نمی‌شود.

وی در پایان گفت: از برگزاری راهپیمایی روحانیون و مبلغان دینی بابل در قالب گروه تبلیغی حامیان ولایت بابل تقدیر می‌کنم، این حرکت نشان دهنده نگرانی و دغدغه آنان از دو مساله و ارزش مهم نماز و حجاب در جامعه است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين