امروز : پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/22 - 14:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه گتاب:

سیدالشهدا مذهب و ما را بیمه کرد/ گریه کردن برای اهل‌بیت رازها دارد

امام‌جمعه گتاب گفت: سیدالشهدا مذهب و ما را بیمه کرد، این همه تاکید اهل‌بیت و امامان به اطعام و مراسم گرفتن به خاطر حفظ این مذهب و این همه ثواب برای اشک ریختن برای امام‌حسین(ع) است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام حسین تقی‌پور در خطبه‌های امروز نمازجمعه شهر گتاب با اشاره به عظمت ماه محرم اظهار کرد: وجود مبارک سالار شهیدان در عاشورا در برابر دشمن اولین جملاتی که در آن سخنرانی در برابر دشمن و یزید گفت “فرمودند تقوای الهی را پیشه کنید و در این روز عاشورا و در دهم محرم از جنگ با کسی که می‌دانید فرزند پیغمبر شماست و به حق است خودداری کنید، یعنی سفارش ایشان سفارش به تقواست.

وی افزود: اول محرم ۱۴۳۹ هجری قمری است، سه نکته راهبردی از امام راحل داریم ایشان فرمود “شما باید ببینید قضیه سالار شهیدان یکی از رمزهای بقای ممالک اسلامی و شیعی است یعنی اگر امروز می‌بینید با این همه دشمنی علیه ما با همه نوع حمله نه تنها در این سه چهار دهه بلکه در طول قرن‌ها به شیعیان اما شماها هنوز قدرتمندانه سرپایید و در بین کشورهای دنیا به کشور نترس و شجاع مشهور هستید.

این مقام مسئول ادامه داد: امام می‌فرماید “باید ببینیم رمز بقای این مذهب و ممالک اسلامی و ممالک شیعی چه بوده است؟” ما باید آن رمز را حفظ کنیم، یکی از رمزهای آن و بالاترین آن جریان سیدالشهدا و عاشوراست.

امام‌جمعه گتاب تصریح کرد: سیدالشهدا مذهب و ما را بیمه کرد، این همه تاکید اهل‌بیت و امامان به اطعام و مراسم گرفتن به خاطر حفظ این مذهب و این همه ثواب برای اشک ریختن برای امام‌حسین(ع) است، الان چه کسی برای مردم و مسلمانان میانمار گریه نمی‌کند؟ به جز انسان‌های سنگدل و کسانی که در حیوانیت محض‌اند، حیوان‌ها و گیاهان هم در برابر خشم یا محبت انسان عکس‌العمل نشان می‌دهند.

حجت‌الاسلام تقی‌پور گفت: جریان میانمار بعد از واکنش ایران در دنیا پیچید و نظرات را به دنبال داشت، حتی خود میانمار هم قصد پخش آن فیلم‌ها را نداشت، این چقدر دوام می‌آورد، مثل موارد مشابه فراموش می‌شود.

وی افزود: اما آنچه برای امام‌حسین(ع) است چیزی فراتر از این‌هاست، امام راحل می‌فرمود “در جمله کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا خیلی فکر کنید، نقش کربلا این بود که به دنیا فهماند که کسی مانند سیدالشهدا با تعداد اندک یاران در مقابل امپراطور زمان خود ایستاد، کشته شد اما ظلم را قبول نکرد، همه جا باید این‌طور باشد، همه جا باید کربلا باشد، یعنی در هر زمین و زمانی با ظلم مبارزه شود.

خطیب جمعه گتاب یادآور شد: سومین فرمایش امام راحل این است که مجلس روضه را قدر بدانید، جنبه سیاسی مجلس روضه بالاتر از همه جنبه‌های دیگر است، ائمه فرمودند که هرکس در روضه شرکت کند برای گریه او ثواب‌های عظیمی است.

تقی‌پور تاکید کرد: خدا را خدایی ببینید، این ثواب چیزی نیست، مسئله مسئله گریه نیست، مسئله سیاسی است، ائمه می‌خواستند مردم را در نواحی مختلف با این کار باهم بسیج و یکپارچه کنند تا آسیب نبینند.

وی افزود: بعضی‌ها می‌خواهند به سخنان ترامپ در سازمان ملل انتقاد کنند اما حرف ترامپ را حتی کامل نخواندند، بهتر است توجه بیشتری کنند و با درایت حرف بزنند.

امام جمعه گتاب در پایان گفت: امسال در عیدفطر فرمایش مقام معظم رهبری بود که در هر شهری یک نماز عید فطر باشد چون یکپارچگی و صلابت به نمایش گذاشته شود، این‌ها راز است، گریه کردن برای اهل‌بیت رازها دارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين