امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/22 - 15:31 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه لاله‌آباد:

دولت هیچ انگیزه‌ای برای تحقق امر به معروف ندارد/از مسئولان می‌خواهیم جواب دندان‌شکنی به ترامپ دهند

امام‌جمعه لاله‌آباد گفت: متاسفانه در این اصل با وجود تاکید رهبری دولت‌ها هیچ کمکی نکردند مخصوصا دولت یازدهم و دولت دوازدهم هم تا کنون هیچ‌گونه انگیزه‌ای برای اجرایی کردن این اصل نداشته و ندارد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محسن شیخی‌عزیزی در خطبه‌های امروز نمازجمعه لاله‌آباد با اشاره به روز قیامت اظهار کرد:  یکی از جایگاه‌هایی که برای انسان در عالم وجود دارد جایگاه قیامت است که از سخت‌ترین و دشوارترین و ناامن‌ترین برای انسان است.

وی افزود: کسی در این روز به فریاد ما نمی‌رسد، اما در آن روز می‌شود انسان تمسک پیدا کند، حضرت سیدالشهدا می‌فرماید” کسی در قیامت در امنیت و آسایش نیست مگر اینکه در دنیا خدا ترسی داشته باشد”، انسان اگر طوری زندگی کند که ترس از خدا داشته باشد در قیامت در امنیت است، ترس از خدا در دنیا همات تقوای الهی است،.

این مقام مسئول ادامه داد: روز ۳۱ شهریور سال‌روز حمله عراق به کشور اسلامی ماست و آغاز هفته دفاع‌مقدس است، این جنگ فقط بین دو کشور نبود، بیش از چهل کشور تسلیحات‌شان را به عراق می‌دادند،
از ۳۰ کشور ما اسیر داشتیم، در این هشت سال کشور کویت و عربستان بیش از هشت میلیارد دلار کمک کردند به صدام، تمام مجامع بین‌المللی در حمایت کامل از عراق بودند چه شد که پیروز شدیم؟

امام جمعه لاله‌آباد تصریح کرد: دلیلی نبود جز اعتقاد و ایمان به خدا، رهبری مقتدرانه، همه جانبه حمایت کردن ملت و حضور پرصلابت و تحمل مردم، باید قدر این دستاورد را دانست، جنگ پر از راز و رمز است که سال‌ها طول می‌کشد تا آن‌ها را کشف کنیم.

حجت‌الاسلام شیخی با اشاره با ایام محرم گفت: امروز اول محرم است، دهه اول محرم دهه امر به معروف و نهی از منکر نام‌گذاری شده، برگرفته از قیام امام‌حسین(ع) است که می‌فرمود ” من برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم”، یکی از اصلی‌ترین قانون اساسی ما همین مسئله امر به معروف و نهی از منکر است، متاسفانه در این اصل با وجود تاکید مقام معظم رهبری دولت‌ها هیچ کمکی نکردند مخصوصا دولت یازدهم و دولت دوازدهم هم تا کنون هیچ‌گونه انگیزه‌ای برای اجرایی کردن این اصل نداشته و ندارد.

وی افزود: این اصل یک وظیفه همگانی و در برخی امور مهم جامعه به عهده دولت و حاکمیت جامعه است، نقش اصلی دولت باید در این اصل تبلور پیدا کند چون جامعه نشات گرفته از رفتار و برخورد مسئولین جامعه است، امام علی می‌فرماید “مردم به مسئولین شبیه ترند تا پدرانشان”، اگر منکری در جامعه ظاهر می‌شود میل باطنی مسئولین است،اگر مسئولین بخواهند جامعه سالمه داشته باشند در گرو مسئول سالم است،

خطیب جمعه لاله‌آباد با اشاره به شروع سال تحصیلی اظهار کرد: فردا اول مهر آغاز سال تحصیلی است، نقش اول در آموزش را آموزش و پرورش ما دارد، آموزش و پرورش ما باید قبول کند دچار برخی از نقصان است که اگر ادامه پیدا کند خسارات عظیمی به جامعه وارد خواهد شد.

شیخی در ادامه به سه مورد اساسی در این زمینه اشاره و تاکید کرد: بحث آموزش در ادبیات فارسی، ما زبان مادری‌مان ادبیات فارسی است در این بخش خیلی غفلت شده، و بحث دوم مهارت‌های فنی، قبلا در کنار آموزش کارهای عملی هم وجود داشت، الان اما در عمل هیچ کاری بلد نیستند، این طور نباشد که در آموزش کتاب موفق باشیم اما در آموزش عمل نتوانیم، یکی از عمده دلیل‌های بیکاری همین است و بحث سوم مسئله پرورش اخلاق است، متاسفیم که باید بشنویم رشد ناهنجاری‌ها در محیط مدرسه افزایش پیدا می‌کند، تعیلم باید با پرورش همراه باشد.

وی در مورد سخنان ترامپ یادآور شد: سخنانی را رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان‌ملل داشتند، حرف‌های بی‌شرمانه و بی‌ادبانه زدند، یکی از نکته‌هایی که ایشان گفت این بود که دولت و ملت ایران جز خشونت صادر نمی‌کند، سوال ما این است که اگر ایران خشونت صادر می‌کند، داعشی که رحم به ضغیر و کبیر نمی‌کند را چه کسی حمایت می‌کند؟

امام جمعه لاله اباد افزود: اگر ایران خشونت دارد چه کسی از دولت میانمار که بی‌رحمانه قتل عام می‌کند حمایت می‌کند، نکته دیگر که گفت حکومت ایران را حکومت قاتل حساب کرد، اگر ایران قاتل است جنگ افغانستان را چه کسی راه انداخت و به عراق لشکرکشی کرد، چه کسی هواپیمای مسافربری را در دریا غرق کرد و چه کسی این همه جنایت در سرتاسر دنیا ایجاد کرد.

وی در پایان گفت: ما سخنانش ترامپ رییس‌جمهور نالایق آمریکا را محکوم می کنیم و از دولتمردان می خواهیم جواباهای قاطع و دندان‌شکنی بدهند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين