امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/24 - 16:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان
هاشمی رفسنجانی:

۱۰۰ تا ۲۰۰ ساختمان شبیه پلاسکو در تهران داریم/ مجریان ساختمان به وظایفشان در ساخت و ساز عمل نمی‌کنند

به گزارش بابل نوین، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه پلاسکو‌ اظهار داشت: اخیرا دولت گزارشی را در مجلس ارائه داد و دوباره موضوع پلاسکو مطرح شد و اعضای شورای اسلامی شهر تهران هم معتقد بودند تا این مسئله دوباره مطرح شود.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به عدم رسیدگی حق و حقوق مستاجری پلاسکو گفت: این موضوع در شورا مطرح شد و قابل پیگیری است.

وی ادامه داد: موضوع ایمنی ساختمان‌های ناایمن شهر تهران مانند ساختمان پلاسکو اهمیت دارد و آمارها از وجود ۱۰۰ تا ۲۰۰ ساختمان ناایمن در تهران خبر می‌دهد.

رئیس شورای اسلامی تهران در رابطه با ساختمان های جدید ساخته شده در شهر، افزود: در حال حاضر ساختمان‌های جدیدی خارج از آیین نامه‌های شهرسازی در خیابان‌ها و کوچه‌های باریک شهر ساخته شده و بعضا سازندگان آن‌ها در حال خلاف سازی هم هستند که همه این مسائل باعث می شود تا اعضای شورای شهر به این موضوع حساسیت نشان دهند و دائما براساس وظیفه نظارتی آن ها تذکراتی به صورت مکتوب به شهرداری ابلاغ شود تا دیگر شاهد این قبیل اتفاق‌ها نباشیم.

وی در ادامه افزود: در اجرای آیین نامه های زیادی دچار مشکل هستیم، چرا که این کار منافع تعدادی را به خطر می اندازد و موانعی را برای اجرا به وجود می آورد، از طرفی هم مجریان باید قوانین را اجرا کنند، اما در عمل به وظایفشان عمل نمی کنند و در نتیجه ما دچار مشکلاتی می شویم.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به خرید تبلت و خودرو برای اعضای شورا اظهار کرد:در این مورد کم لطفی شده است، چرا که در شهرداری تهران اتوماسیون اداری برای ۶۳هزار نفر قابل اجرا است.

وی در ادامه افزود: بیش از دو‌سوم افرادی که در کمیسیون اداری مشغولند یا دارای رایانه شخصی هستند یا از لپ تاپ استفاده می‌کنند.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید براینکه با پیشرفت تکنولوژی لپ تاپ تبدیل به تبلت شده است، گفت: عملا با پیشرفت تکنولوژی، لپ تاپ های قدیمی از مدار خارج می شوند و در شهرداری روزانه بیش از ۲۰ تا ۳۰ رایانه و نرم افزارهای دیگر خریداری می شود.

وی افزود: با صحبت‌هایی که درباره خرید چند لپ تاپ برای اعضای شورای شهر در رسانه ها مطرح شد، مقداری در حق اعضای شورا کم لطفی شد.

هاشمی رفسنجانی در رابطه با خرید خودرو برای اعضای شورا نیز اظهار کرد: شهرداری هم اکنون تعداد زیادی خودرو خریداری و تعدادی را نیز اسقاط کرده است و معمولا این خودروها به نام اشخاص خریده نمی شود.

وی ادامه داد: خودروها برای شهردار و یا معاونان خریداری نمی شود، بسیاری از اشخاص از این خودروها استفاده می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: این خریدها در شهرداری تهران عادی است، اما در شهرداری سندی وجود ندارد که به طور مستقیم به فرد خاصی اختصاص داشته باشد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين