امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/24 - 16:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان
شیخ الاسلام:

ترامپ آمریکا را در ضعیف‌ترین موقعیت قرار خواهد داد

به گزارش بابل نوین، حسین شیخ الاسلام کارشناس مسائل غرب آسیا درباره اظهارات ضد ایرانی ترامپ در سازمان ملل و واکنش رئیس‌جمهور کشورمان به اظهارات او بیان داشت: پاسخ حجت‌الاسلام روحانی به سخنان ترامپ بسیار مناسب و به جا بود، چرا که رئیس‌جمهور آمریکا قلدرمآبانه صحبت کرد،

وی با بیان اینکه روحانی با توجه به اینکه ملبس به لباس پیامبر هستند و نمی‌تواند مانند ترامپ از لغات نامناسب استفاده کند، افزود: پاسخی که رئیس‌جمهور داد، بسیار محکم و منطقی بود .

شیخ الاسلام با اشاره به مواضع اروپایی‌ها در قبال اظهارات ضدبرجامی آمریکا گفت: اروپا از نظر راهبردی علیه آمریکا عمل نمی‌کند چرا که خواستگاه مشترک تمدنی دارند اما در موضوع برجام تضاد منافع با یکدیگر دارند و اگر ایران سیاست صحیحی را در پیش بگیرد، موقعیت به نفع ما خواهد بود.

وی در ادامه افزود: اکنون در وضعیتی قرار گرفتیم که تیلرسون وزیر خارجه آمریکا اعتراف می‌کند که نمایندگان ایران باسواد و تحصیل کرده و بسیار دقیق و قوی هستند.

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه ترامپ آمریکا را در ضعیف‌ترین موقعیت قرار خواهد داد، افزود: ترامپ می‌خواهد برجام را به هم بزند، زیرا در کارزار انتخاباتی شعارهای زیادی علیه این توافق داده و آن را متعلق به دوران خود نمی‌داند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين