امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/24 - 19:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصمیم احتمالی؛ پرسپولیس به CAS شکایت نمی‌کند

شکایت کردن به دادگاه CAS یا شکایت نکردن. این مساله دوراهی بزرگ مدیران پرسپولیس در یکی دو روز اخیر است. به گفته یک منبع آگاه مدیران این تیم تا امروز راه شکایت‌نکردن را انتخاب کرده‌اند و برخلاف وعده‌های داده‌شده در رسانه‌ها بعد از پایان تعطیلی اروپایی، احتمالا خبری از شکایت نخواهد بود.

به گزارش بابل نوین، شکایت نکردن پرسپولیس به CAS چند دلیل دارد. اولین دلیل مدیران پرسپولیس این است که مدرک محکمه‌پسندی برای ارائه در دادگاه تجدید نظر ندارند. آنها تمام مدارک موجود را در جلسات پیشین دادگاه ارائه کرده‌اند. مدارکی که نه تنها نتوانسته رای را به نفع پرسپولیس برگرداند بلکه اوضاع و شرایط را به ضرر این تیم کرده است. برای مثال باشگاه پرسپولیس برای ثابت کردن این که قرارداد طارمی با باشگاه ایرانی بسیار کمتر از باشگاه ترکیه‌ای بوده و اتهام باشگاه ریزه‌اسپور مبنی بر تحریک طارمی به ترک این باشگاه صحت ندارد، قرارداد این بازیکن را به فیفا فرستادند. فیفا هم با استناد به همین قرارداد ارسالی و تاکید بر تاریخ آن، باشگاه پرسپولیس را متهم به دست‌کاری در قرارداد کرده و مجرم شناخته است. به همین دلیل مدیران پرسپولیس نه مدرک جدیدی دارند و نه اگر مدرکی وجود داشته باشد از ترس بدتر شدن شرایط تصمیمی به استفاده از آن دارند.

دلیل دوم هم این است که در صورت مجاب شدن دادگاه CAS به صدور دستور موقت تعلیق محرومیت، می‌تواند ضرر ناشی از اعمال محرومیت با چند ماه تاخیر بیشتر باشد. اگر اجرای حکم محرومیت طارمی دیرتر اجرا شود می‌تواند منجر به از دست رفتن جام‌جهانی برای او شود. در مورد باشگاه پرسپولیس هم تلاش این باشگاه بر این است که بتواند با پرداخت جریمه نقدی و اعمال محرومیت طارمی در مورد محرومیت از جذب بازیکن تخفیف گرفته و فقط یک پنجره را محروم باشد. پنجره مهم‌تر هم برای آنها پنجره پایان این فصل و ابتدای فصل گذشته است. به همین دلیل پرسپولیس نمی‌خواهد ریسک کند تا با به تعلیق درآمدن محرومیتش بتواند در پنجره نیم‌فصل بازیکن گرفته و پنجره پایان فصل را صد در صد از دست بدهد. به همین دلایل، تصمیم مدیران پرسپولیس در حال حاضر شکایت نکردن به CAS و پذیرفتن جریمه‌های صادر شده است. مگر اینکه تصمیم آن‌ها، در روزهای آینده تغییر کند./م

منبع: نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين