امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/25 - 11:30 ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزییات توزیع اقلام اساسی در ایام محرم/ محدودیتی در عرضه وجود ندارد

به گزارش بابل نوین، آشفتگی در بازار کالای اساسی در طول سال به بهانه‌های مختلف اتفاق می‌افتد که در ایام محرم با اجرای آداب و رسوم مذهبی دیرینه ایرانیان ، قیمت ها شیب تندتری به خود می گیرد که البته این امر خیلی غیرمنتظره به نظر نمی رسد.

البته مسوولان امر با وجود ذخایر مناسب اقلام اساسی و توزیع سهمیه حمایتی هیئت های مذهبی از آرامش بازار خبر می دهند که با این وعده وعیدها مردم انتظار دارند که آب از آب تکان نخورد. حال باید منتظر ماند و دید که در چند روز باقی مانده به ایام تاسوعا و عاشورا بازار اقلام اساسی به کدام سمت و سو می رود.

یوسف جلوخانی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی با بیان اینکه محدودیتی در عرضه گوشت و مرغ تنظیم بازار وجود ندارد، اظهار کرد: هیئت ها، تکایا و حسینیه ها با معرفی نامه از سازمان تبلیغات اسلامی به میزان سهمیه مورد نیاز می‌توانند، سهمیه خود را دریافت کنند.

وی افزود: عرضه عمده گوشت قرمز منجمد و گرم و گوشت مرغ با نرخ مصوب جهت تنظیم بازار در تهرانپارس، جاده قدیم کرج، شهرآرا صورت می‌گیرد.

جلوخانی ادامه داد: براساس هماهنگی های صورت گرفته هیئت های مذهبی استان با معرفی نامه سازمان تبلیغات و مراجعه به شرکت پشتیبانی امور دام می‌توانند گوشت گرم گوسفندی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران تصریح کرد: هرکیلو گوشت‌گوساله منجمد با نرخ ۲۲ هزار ، مرغ ۵ هزار و ۷۰۰ ، گوشت قرمز آسیای میانه ۳۱ هزار و ۵۰۰ و استرالیا ۳۳ هزار تومان عرضه می‌شود.

سهمیه بندی تنها برنج و شکر را در بر می‌گیرد

علی کوهستانی مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی اظهار کرد: طبق روال سال‌های گذشته هیئت های مذهبی دارای مجوز سازمان تبلیغات اسلامی می توانند، اقلام اساسی مورد نیاز خود را با نرخ مصوب دریافت کنند.

وی افزود: ستاد تنظیم بازار کشور در جهت کنترل قیمت ها برای هر یک از هیئت های مذهبی سهمیه حمایتی در نظر گرفته است.

به گفته کوهستانی سهمیه بندی تنها برنج و شکر را در بر می‌گیرد و در سایر اقلام محدودیتی وجود ندارد.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: سهمیه حمایتی هر یک از هیئت های مذهبی تا سقف ۲۰۰ کیلو برنج هندی و ۲۰۰ کیلو شکر است که در صورت تقاضا امکان تأمین مجدد آن از ذخایر استراتژیک وجود دارد.

این مقام مسوول قیمت هر کیلو برنج ۱۱۲۱ هندی را ۴ هزار و ۱۵۰، شکر ۲ هزار و ۶۵۰، مرغ ۵ هزار و ۳۰۰، گوشت منجمد برزیلی ۲۳ و گوشت گرم گوسفندی را ۳۰ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه کمبودی در عرضه اقلام اساسی وجود ندارد، گفت: براساس تقاضای سال گذشته، امسال سهمیه هیئت های مذهبی در نظر گرفته شده است، چراکه بخشی از نذورات مردم در این ایام از منابع داخلی تأمین می شود.

کوهستانی ادامه داد: برای عرضه این محصولات ، شش نقطه در شهر تهران و برای هر یک از شهرستان های استان نیز یک مرکز در نظر گرفته شده تا هیئت های مذهبی دارای مجوز بتوانند، اقلام مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه نظارت بر این مراکز بر عهده وزارت صنعت و معدن است، یادآور شد: مردم در صورت مشاهده تخلف با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند تا در اسرع وقت به شکایت آنها رسیدگی شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين